Start arrow Wiadomości
Wiadomości
Finał projektu Cyfrowa Szkoła Wielkoplska@2020 PDF Drukuj Email
Wpisał: Admin   
11.12.2021.

1 grudnia zostały wręczone nagrody dla najlepszych Zespołów Projektowych za najlepszy Projekt Uczniowski w ramach projektu Cyfrowa Szkoła Wielkopolsk@ 2020. Grupy projektów pod kierunkiem pani Joanny Lemańskiej i pani Urszuli Rau zdobyły 1 miejsca za realizacje podprojektu Cyfrowa Mapa Dorzecza Warty, w roku szkolnym 2019/2020. Niestety ze względu na aktualną sytuację, uroczysta gala, na której miały zostać wręczone nagrody się nie odbyła. Wyjątkowo, wręczenie nagród odbyło się w kameralnym gronie, w naszej szkole. Do szkoły wrócili na chwilę nasi tegoroczni absolwenci, aby z rąk Pani Dyrektor odebrać nagrody w postaci tabletów, sponsorowane przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego.

 

Przypominamy, że oprócz indywidualnych nagród, szkoła otrzymała w ramach projektu pomoce, w tym: tablety, laptopa, stację meteo, SenseDisk. Nie da się ukryć, że jest to wielki sukces uczniów biorących udział w projekcie, ale również całej, naszej społeczności szkolnej, bowiem o naszej szkole było, i jest głośno w całej Wielkopolsce. Jeszcze raz wszystkim gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Czytaj całość…
 
Siedleckie nutki 2021 PDF Drukuj Email
Wpisał: Admin   
11.12.2021.

18 listopada odbył się XIV Przegląd Piosenki "Siedleckie nutki", po raz pierwszy bez udziału publiczności. Reprezentanci naszej szkoły po raz kolejny nie zawiedli, i zachwycili swoimi występami jury.

  • W kategorii soliści klas 4-6 pierwsze miejsce zdobył Mikołaj Żydzik.
  • W kategorii soliści klas 7-8 pierwsze miejsce zdobyła Zosia Ceglarek.

Wielkie brawa również dla Jagody Żok!

Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów wokalnych!

Czytaj całość…
 
Święto Niepodległości Narodowej PDF Drukuj Email
Wpisał: Admin   
17.11.2021.

11 listopada wzięliśmy udział w akcji „Szkoła do hymnu”. O godzinie 10:11 i 11:11 uczniowie klas 1-3, oraz klas 4-8 wzięli udział w uroczystym odśpiewaniu hymnu państwowego. Następnie maszerowali ulicami Siedlca, aby złożyć kwiaty i znicze na pomniku Powstańców Wielkopolskich.

Czytaj całość…
 
Dzień postaci z bajek PDF Drukuj Email
Wpisał: Admin   
17.11.2021.

W naszej szkole 5 listopada obchodziliśmy Dzień Postaci z Bajek. Z tej okazji najmłodsi, trochę starsi, a nawet najstarsi przebrali się za swoje ulubionych bajkowych bohaterów. W bibliotece, zamiast Pani bibliotekarki książki wydawała czarownica, po korytarzu "kręciły się" Myszka Minnie i Miki oraz kaczka Daisy, a tańce dla najmłodszych prowadziła pszczółka Maja!!!

Zmieniony ( 17.11.2021. )
Czytaj całość…
 
Działania Samorządu Uczniowskiego PDF Drukuj Email
Wpisał: Admin   
22.10.2021.

W nowym roku szkolnym „wznowił z przytupem” swoją działalność Samorząd Uczniowski. Zeszłoroczna nauka zdalna bardzo ograniczyła naszą pracę i mieliśmy dużo niezrealizowanych pomysłów. Chcemy to nadrobić !!! A więc….

  • 15 września obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Kropki. Z tej okazji Samorząd ogłosił akcję „W Międzynarodowym Dniu Kropki ubierz się w kropki” .W tym dniu wzorowo zaprezentowała się klasa 4b, której wszyscy uczniowie byli ubrani w kropki. W nagrodę klasa otrzymała kupon na wybrany dzień bez pytania.
Czytaj całość…
 
Tydzień z rodem Mielżyńskich PDF Drukuj Email
Wpisał: Admin   
06.10.2021.

Tydzień z rodem Mielżyńskich

W Szkole Podstawowej w Siedlcu od 20.09.2021 roku rozpoczęliśmy cykl działań związanych z poznaniem historii rodu Mielżyńskich, jednej z najważniejszych rodzin w historii Wielkopolski.

Uczniowie poszczególnych klas zapoznali się z biografią Macieja Józefa Franciszka Mielżyńskiego ( 1799-1870). Wykonali różne zadania, by lepiej poznać tę postać i jego działalność.

Klasy I-III wykonały owieczki – Maciej Mielżyński zapoczątkował hodowlę owiec w Chobienicach. Klasy czwarte skupiły się na życiu rodzinnym Macieja Mielżyńskiego i wykonały drzewo genealogiczne. Klasy V podjęły się narysowania herbu Nowina, herbu rodu Mielżyńskich.

Klasy VII wykonały gazetkę ścienną, a klasy VIII prezentację multimedialną, wirtualna wycieczkę śladami Macieja Mielżyńskiego oraz quiz dotyczący życia i działalności bohatera.

Dzięki tym działaniom wszyscy poznaliśmy bliżej środowisko naszego regionu, poszerzyliśmy swą wiedzę historyczną, pogłębiliśmy więź ze swoim środowiskiem. Jesteśmy dumnymi mieszkańcami naszej małej Ojczyzny.

Zmieniony ( 06.10.2021. )
Czytaj całość…
 
Projekt Cyfrowa Szkoła Wielkoplsk@2020 PDF Drukuj Email
Wpisał: Admin   
23.06.2021.

W roku szkolnym 2020/2021 uczniowie klas 8 i 7 wzięli udział w projekcie Cyfrowa Szkoła Wielkoplsk@2020. W ramach tego projektu realizowali podprojekt Cyfrowa Mapa Dorzecza Warty.

Celem projektu jest zrozumienie funkcjonowania podstawowych komponentów przyrodniczego środowiska życia człowieka, ich wzajemnych związków oraz wpływu na społeczeństwo i gospodarkę. Uczniowie dokonywali pomiarów meteorologicznych, analizowali wpływ pogody na funkcjonowanie przyrody i społeczeństwa, badali właściwości wód opadowych, lokalizowali dzikie wysypiska oraz analizowali ceny wybranych produktów. Efektem tych działań są wyniki analiz, zgromadzone przez poszczególne grupy uczniowskie, biorące udział w projekcie, składające się na zintegrowaną bazę danych dla całej Wielkopolski. Mapa dostępna na stronie -->https://www.csw2020.com.pl/mapa-csw/
<---

Poniżej przedstawiamy Wam film podsumowujący oraz prezentacje wyników naszej pracy. 

Kwaśne deszcze:
https://view.genial.ly/604fa9647555eb134635ad56/presentation-scenariusz-2-kwasne-deszcze

Ceny artykułów:
https://view.genial.ly/60bd08ddec9f2a0d461e7dc0/presentation-scenariusz-4-ceny-wybranych-artykulow

Film podsumowujący:
https://www.youtube.com/watch?v=jw5qTA1d9r4

Zmieniony ( 16.10.2021. )
Czytaj całość…
 
XXV Konkurs Wiedzy o Wielkopolsce już za nami PDF Drukuj Email
Wpisał: Admin   
22.06.2021.

Organizatorem Konkursu jest Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Wielkopolski. Celem konkursu jest przybliżenie uczniom szkół podstawowych dziedzictwa kulturowego Wielkopolski, jej historii, tradycji, gwary i kultury regionalnej a poprzez to kształtowanie poczucia własnej tożsamości i postaw patriotycznych.

W środę, 10 marca 2021 r. W naszej szkole został przeprowadzony etap powiatowy Konkursu Wiedzy o Wielkopolsce, ze względu na pandemię w formie zdalnej.

Czytaj całość…
 
Konkurs Pieśni i Piosenki Patriotycznej PDF Drukuj Email
Wpisał: Admin   
04.03.2021.

Miło nam poinformować, że uczennica naszej szkoły Zofia Ceglarek z klasy VI A zajęła II miejsce w Wojewódzkim Konkursie Wielkopolskiej Pieśni i Piosenki Patriotycznej.

Konkurs organizowany był przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego – Departament Edukacji i Nauki oraz Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu – Biuro Projektu „Cyfrowa Szkoła Wielkopolska@2020”. Skierowany był do uczniów wielkopolskich szkół podstawowych, a zrealizowany został w trzech kategoriach.

Zmieniony ( 04.03.2021. )
Czytaj całość…
 
Pamiętamy PDF Drukuj Email
Wpisał: Admin   
23.02.2021.

Nasza szkoła nosi dumne imię Powstańców Wielkopolskich, a my z dumą jesteśmy jej uczniami i szanujemy tradycję szkolną. Pamiętamy o tych, którym zawdzięczamy życie w wolnej Polsce - Powstańcom.

Dla uczczenia rocznicy zakończenia powstania, podpisania rozejmu w Trewirze 16.02.1919 roku , klasa III b uczestniczyła w lekcji historii. Pani Marzena Bartyzel zaprosiła nas do Izby Pamięci - miejsce w naszej szkole, gdzie zgromadzone zostały pamiątki po Powstańcach Wielkopolskich. Przypomnieliśmy sobie najważniejsze fakty dotyczące tamtych wydarzeń, zobaczyliśmy krótki film, mogliśmy zobaczyć dokumenty , obejrzeliśmy zdjęcia. Dowiedzieliśmy się również o Powstańcu, który został pochowany na naszym cmentarzu. Razem z panią Lucyną Opaską poszliśmy do kącika Patrona naszej szkoły, gdzie zapaliliśmy znicz.

Jesteśmy dumni,że jesteśmy Wielkopolanami i będziemy zawsze pamiętać o naszym patronie.

Zmieniony ( 23.02.2021. )
Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 30 z 357