Start arrow Wiadomości
Wiadomości
Krótko ze sportu. PDF Drukuj Email
Wpisa: Admin   
23.02.2023.

25 stycznia drużyna dziewcząt rozpoczęła rozgrywki WIDZ w piłkę ręczną, mistostwami gminy. Rozegrały 2 mecze: z SP Tuchorza - wygrywając spotkanie, z SP Belęcin - remisując. Dało to nam wicemistrzostwo gminy i awans do mistrzostw Powiatu.

Skład drużyny: Zuzanna Stachowiak, Weronika Cukier, Lena Stachowiak, Zofia Kaczmarek,Wiktoria Ceglarek, Emila Opaska, Agata Kokocinska, Martyna Rurkowska, Kamila Frankowska, Ewa Gruszka.

Czytaj cao…
 
Bal karnawałowy PDF Drukuj Email
Wpisa: Admin   
10.02.2023.

W karnawale piękne bale! Tak też było w naszej szkole. 27 stycznia odbył się Balik karnawałowy dla młodszych uczniów. Organizatorami imprezy był Samorząd Uczniowski wraz z paniami wychowawczyniami klas 1-3. Na balu spotkały się m.in. księżniczki, czarodziejki, znani piłkarze, superbohaterowie, strażacy, policjanci, kowboje, bohaterowie znanych bajek i seriali. Nie zabrakło konkursów z nagrodami, zabaw tanecznych oraz świetnej muzyki. Był czas na zjedzenie pysznych hot-dogów oraz frytek, przygotowanych przez panie z kuchni, a poziom cukru można było podnieść w sklepiku, gdzie można było kupić batoniki, lizaki i inne słodycze. Wszyscy bawili się wyśmienicie i w dobrych humorach rozpoczęli ferie zimowe!Zmieniony ( 10.02.2023. )
Czytaj cao…
 
Występ w kościele w Siedlcu PDF Drukuj Email
Wpisa: Admin   
31.01.2023.

W niedzielę, 22.01.2023 roku, po mszy świętej o godz 11.30 w kościele pw. Michała Archanioła w Siedlcu uczniowie naszej szkoły zaprezentowali jasełka. Mszy towarzyszyły także piosenki w wykonaniu chóru szkolnego. Przedstawienie przygotowały panie Magdalena Buda i Judyta Baer, a chór szkolny wystąpił pod opieką pań Magdaleny Krzemień i Marii Stefan.

Jasełka rozpoczęły się od przywitania gości. Następnie została pokazana symboliczna scena ze sklepikiem, w którym sprzedawane są ziarna. Potem na scenę weszły baranki, a po nich Józef i Maryja. W dalszej kolejności wielu przybyszów złożyło małemu Jezusowi dary. Byli to ludzie różnych zawodów, dzieci z dalekich zakątków świata, pasterze i trzej królowie. Aktorzy zaprezentowali się w pięknych kostiumach. Co kolejną scenę chór śpiewał jedną piosenkę.


Zmieniony ( 31.01.2023. )
Czytaj cao…
 
Pasowanie na ucznia PDF Drukuj Email
Wpisa: Admin   
09.01.2023.

17 października 2021r. w naszej szkole odbyła się uroczystość PASOWANIA NA UCZNIA. Był to wyjątkowy dzień, który na długo pozostanie w pamięci każdego ucznia. Podczas uroczystości pierwszoklasiści zaprezentowali swoje umiejętności wokalne, taneczne i recytatorskie. Najważniejszą częścią uroczystości, na którą wszyscy czekali, było ślubowanie oraz pasowanie dzieci przez Dyrektora Szkoły, pana Marka Furmana na uczniów Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Siedlcu. Pierwszaki głośno i z przekonaniem ślubowały uczyć się z chęcią i zapałem, dbać o koleżanki i kolegów oraz szanować rodziców i nauczycieli. Uroczystość uświetnił swoją obecnością Wójt gminy Siedlec, pan Jacek Kolesiński, dyrektorka Gminnego ośrodka kultury w Siedlcu, pani Eliza Vasylyev oraz przedstawiciel Urzędu Gminy w Siedlcu, pani Anna Cybulska. Wszystkim pierwszoklasistom w tak ważnym dla nich dniu życzymy wielu sukcesów na nowej drodze obowiązków szkolnych.

Zmieniony ( 09.01.2023. )
Czytaj cao…
 
Mikołajki 2022 PDF Drukuj Email
Wpisa: Admin   
13.12.2022.

6 grudnia nasza szkoła świętowała mikołajki. Dzień rozpoczął się od tańców integracyjnych na sali gimnastycznej dla dużych i małych. Chwilę później odwiedził nas Święty Mikołaj! W towarzystwie swoich reniferów zapukał do drzwi każdej klasy, spotkał się z uczniami, nauczycielami oraz pracownikami szkoły, by wręczyć każdemu drobny upominek. Podczas wizyty gość wręczył również nagrody w konkursie bożonarodzeniowym. Najważniejsze, że obyło się bez rózg!

To był niezwykle radosny dzień!
Czytaj cao…
 
Konkurs bożonarodzeniowy PDF Drukuj Email
Wpisa: Admin   
13.12.2022.

W listopadzie Samorząd Uczniowski ogłosił konkurs na najpiękniejszą ozdobę bożonarodzeniową. Dostarczone w ramach konkursu prace zostały przekazane na kiermasz świąteczny, a wyróżnione prace zostały nagrodzone. Nagrody wręczył Święty Mikołaj ??

Wyniki konkursu

W kategorii klas 1-3:

  • I miejsce Julia Tomiak, kl.1c
  • II miejsce Nikodem Tomiak, kl. 3a
  • III miejsce Bianka Wajman, kl. 1a
Czytaj cao…
 
Kiermasz świąteczny PDF Drukuj Email
Wpisa: Admin   
13.12.2022.

Przez ostatnich kilka tygodni uczniowie przygotowywali się do szkolnego kiermaszu bożonarodzeniowego. Podczas zajęć rozwijających kreatywność, lekcji wychowawczych, w ramach działań Samorządu uczniowie tworzyli oryginalne ozdoby. Wiele z nich wyszło między innymi spod ekstrudera drukarki 3D. W rękach uczennic klas ósmych powstały metodą makramową przepiękne anioły i krasnale. Wiele prac stworzyli również najmłodsi uczniowie podczas zajęć z wychowawcami, jak i na warsztatach z rodzicami. Kiermasz odbył się w dniach 3-4 grudnia, dzięki uprzejmości księdza proboszcza, przy Kościele Parafialnym w Siedlcu. Mimo przenikliwego zimna uczniowie z uśmiechem zachęcali do zakupu własnoręcznie przygotowanych ozdób świątecznych. Dzięki hojności wielu ludzi udało się uzbierać 3838,51zlotych. Pieniądze zostały przekazane na działalność Samorządu Uczniowskiego i spożytkowane na potrzeby bieżące uczniów. Serdecznie dziękujemy wszystkim za zaangażowanie w przygotowanie ozdób, pomoc w organizacji kiermaszu, a przede wszystkim wsparcie finansowe naszej społeczności.

SU

Czytaj cao…
 
Andrzejki 2022 PDF Drukuj Email
Wpisa: Admin   
03.12.2022.

24 listopada w naszej szkole odbyła się długo oczekiwana Dyskoteka Andrzejkowa. Uczestniczyli w niej uczniowie klas 4-8. Na wszystkich czekało mnóstwo atrakcji, min.loteria fantowa, gdzie można było wygrać mnóstwo ciekawych nagród oraz wróżka, która przepowiadała świetlaną przyszłość. Oprócz tego odbył się konkurs na najciekawsze przebranie w stylu retro, którego laureatami jednogłośnie zostali: Maksymilian Dulat, Julia Sip, Aleksandra Pospiech, Oliwia Baranowska oraz Zuzanna Karczmar. Dj Adamo porywał nas do tańca skocznymi utworami, a nawet nauczył kilku nowych tańców. Bawiliśmy się przez to świetnie, a parkiet był ciągle pełny. Siły regenerowaliśmy w sklepiku, gdzie mogliśmy zakupić pyszne babeczki, napić się wody i przegryźć coś słodkiego oraz słonego. Dla głodnych wrażeń był również popcorn i przepyszne tosty.

Impreza na długo zostanie w naszej pamięci!!

Kinga Gaweł i Gabriela Babińska.

Zmieniony ( 03.12.2022. )
Czytaj cao…
 
Wizyta ks. Biskupa w naszej szkole PDF Drukuj Email
Wpisa: Admin   
04.11.2022.

W poniedziałek, trzeciego października 2022 r. naszą szkołę odwiedził ks. Biskup Zdzisław Fortuniak w towarzystwie gospodarza parafii, ks. Dariusza Walkowiaka.

Na początku pani katechetka, Małgorzata Krzymińska, zagrała na gitarze, a dzieci z klas najmłodszych zaśpiewały wesołą religijną piosenkę. Potem oficjalnie przywitał ks. Biskupa nowy dyrektor szkoły, pan Marek Furman, a dzieci z klas trzecich wręczyły wyjątkowemu gościowi kwiaty. Jego Ekscelencja przemówił do uczniów, powtarzał, jak ważna jest systematyczna nauka i że szkoła daje fundamenty pod dorosłe życie. Klasa VI c miała przyjemność jako jedyna w szkole spotkać się z ks. Biskupem podczas religii. Lekcja była ciekawa i sympatyczna. Ksiądz Zdzisław Fortuniak mówił, jak ważne są wiara i wzajemny szacunek.

Na koniec ks. Biskup podziękował dyrekcji oraz wszystkim nauczycielom za trud przekazywania wiedzy. To spotkanie na długo zostanie w naszej pamięci.

Michał Szukalski, kl. VI c

Czytaj cao…
 
Dzień Edukacji Narodowej PDF Drukuj Email
Wpisa: Admin   
26.10.2022.

14 października świętowaliśmy Dzień Edukacji Narodowej. W tym dniu Samorząd Uczniowski złożył wszystkim pracownikom szkoły oraz Gronu Pedagogicznemu życzenia oraz wręczył drobne upominki.

Czytaj cao…
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 30 z 384