Start arrow Wiadomości
Wiadomości
WOŚP w Siedlcu PDF Drukuj Email
Wpisał: Admin   
14.01.2020.

Po raz kolejny mieszkańcy Siedlca pokazali, jak bardzo są wrażliwi i jak los drugiego człowieka nie jest im obojętny. Mimi wielu własnych problemów i trudności zawsze potrafią dostrzec potrzeby innych. Sztab WOŚP funkcjonował jak co roku przy Gminnym Ośrodku Kultury w Siedlcu.

Wśród prezentacji artystycznych wystąpili również uczniowie Szkoły Podstawowej w Siedlcu. Przedstawili trzy scenki związane z Bożym Narodzeniem. Pierwsza z nich nawiązywała do "Małego Księcia", druga dotyczyła przygotowań do świąt, jakie mają miejsca w naszych domach. Ostatnia, która chyba najbardziej przemówiła do widzów i słuchaczy, odnosiła się do bohatera "Opowieści wigilijnej". Kolejne scenki były przeplatane przepięknymi kolędami i pastorałkami w wykonaniu chóru szkolnego.

Czytaj całość…
 
Występ uczniów podczas orszaku Trzech Króli PDF Drukuj Email
Wpisał: Admin   
14.01.2020.

Tradycja Orszaku Trzech Króli znana jest w świecie - to uliczna parada organizowana w wielu wsiach i miastach nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie. Podczas Orszaku Trzej Królowie idą barwnym i hucznym korowodem ulicami wielu miejscowości, a z roku na rok ta inicjatywa zyskuje coraz więcej zwolenników.

W tym roku w Siedlcu po raz pierwszy byliśmy uczestnikami takiej uroczystości. Po Mszy Św. w Kościele Parafialnym odbyło się wspólne kolędowanie na ulicach Siedlca.

Czytaj całość…
 
Uroczysty Poranek PDF Drukuj Email
Wpisał: Admin   
03.01.2020.

W naszej szkole zaczęliśmy świętować już w piątek, 20.12.2019 roku. Tego dnia zaebraliśmy się w stołówce szkolnej na tradycyjnym Poranku. Mieliśmy okazję obejrzeć trzy scenki związane z Bożym Narodzeniem. Pierwsza z nich nawiązywała do "Małego Księcia" A. de Saint Exupery`ego, druga dotyczyła przygotowań do świąt, jakie mają miejsce w naszych domach. Ostatnia, która chyba najbardziej do nas przemawiała, odnosiła się do bohatera "Opowieści wigilijnej" Ch. Dickensa. Główna postać przeszła niezwykłą przemianę i zrozumiała, jak ważne są święta i że nikt nie powinien ich spędzać samotnie.

Te krótkie formy teatralne wprowadziły nas w cudowny nastrój. Chyba każdy z nas poczuł, że nadchodzą święta, kiedy usłyszeliśmy przepiękne kolędy i pastorałki w wykonaniu chóru szkolnego. A na koniec zaplanowano miłą niespodzianę, ponieważ uczniowie klasy VI e zaśpiewali kolędę "Dzisiaj w Betlejem", zapraszając tym samym wszystkich do wspólnego kolędowania.

Czytaj całość…
 
Mikołajki w naszej szkole PDF Drukuj Email
Wpisał: Admin   
31.12.2019.

W czwartek 6 grudnia naszą szkołę odwiedził św. Mikołaj wraz ze swoimi pomocnikami. W tym wyjątkowym dniu w szkole przeważał kolor czerwony.

Swoje przybycie Mikołaj ogłaszał donośnym dzwonkiem, który rozbrzmiewał na korytarzu szkolnym. Jak co roku gość z Laponii odwiedzał wszystkich uczniów, dyrekcję oraz pracowników szkoły. Rozdawał długopisy i słodycze. Nie obyło się bez piosenek i wierszyków recytowanych przez uczniów, a także zadań sportowych. Niektórzy niestety zasłużyli na rózgę. Po rozdaniu niespodzianek Mikołaj w pośpiechu wsiadł na sanie zaprzęgnięte w renifery i odjechał.

Dzięki wizycie niespodziewanego gościa mikołajkowy dzień upłynął w naszej placówce w miłym, świątecznym nastroju.

Zmieniony ( 31.12.2019. )
Czytaj całość…
 
Występy Mikołajowe PDF Drukuj Email
Wpisał: Admin   
15.12.2019.

Miniony tydzień był dla nas, uczniów śpiewających w chórze szkolnym oraz naszych opiekunów bardzo pracowity. 6 grudnia to przecież Mikołajki! Wszyscy cieszyli się z otrzymanych prezentów, ale my tego dnia o godzinie 18.00 jeszcze raz spotkaliśmy się z Mikołajem na terenie Alei Pszczół w Siedlcu. Wszystkie dzieci z niecierpliwoscią czekały na gościa. Aby umilić im czas oczekiwania, zaśpiewaliśmy kilka piosenek o Mikołaju. Występ został nagrodzony gromkimi brawami, a przybycie Mikołaja wywołało uśmiechy i radość nie tylko u dzieci, ale również towarzyszących im dorosłych. Po występach nadszedł najbardziej oczekiwany czas - rozdanie prezentów. Szkoda, że ten wyjątkowy gość odwiedza nas tylko raz w roku.

Z kolei 8 grudnia w Gminnym Ośrodku Kultury w Siedlcu odbył się Jarmark Bożonarodzeniowy, na którym także nie zabrakło uczniów wokalnie utalentowanych. Oprócz kiermaszu ozdób choinkowych i stroików, a także świątecznych wypieków - odbyły się prezentacje wokalne uczniów naszej szkoły.


Czytaj całość…
 
Andrzejki 2019 PDF Drukuj Email
Wpisał: Admin   
15.12.2019.

Dnia 28 listopada Samorząd Uczniowski zorganizował dyskotekę andrzejkową dla uczniów naszej szkoły. Od godz. 15.00 do 17.00 bawiły się dzieci z klas młodszych, a od 17.00 do 20.00 uczniowie klas V-VIII. Całą imprezę prowadził DJ Kamil, grając skoczne utwory, przy których wszyscy świetnie się bawili. Wróżby przygotowane przez uczennice klasy VI były miłym przerywnikiem w szalonej zabawie. Uczniowie mieli okazję dowiedzieć się, co czeka ich w najbliższej przyszłości. Młodsi uczniowie chętnie korzystali z malowania twarzy. Stoisko z fantami cieszyło się ogromnym zainteresowaniem, a także sklepik, który był bogato zaopatrzony. Babeczki z wróżbą również miały powodzenie.

Kilka dni wcześniej uczniowie klas V i VI przygotowali rysunki, plakaty związane z tradycjami andrzejkowymi. Zdobiły one miejsce zabawy.

Zabawy, radości oraz uśmiechu było wiele i wszyscy z utęsknieniem czekają już na następny andrzejkowy bal.


Zmieniony ( 15.12.2019. )
Czytaj całość…
 
Siedleckie Nutki 2019 PDF Drukuj Email
Wpisał: Admin   
16.11.2019.

Konkurs przebiegał w następujących kategoriach:

  • Kategoria Dziecięca - Soliści
  • Kategoria Dziecięca Zespołowa
  • Kategoria Młodzieżowa - Soliści
  • Kategoria Młodzieżowa Zespołowa

Punktem kulminacyjnym konkursu było oczywiście wyłonienie jego zwycięzców. Jury miało trudne zadanie, bo jak sami później przyznali, młodzi wykonawcy zachwycili ich wspaniałymi występami. Uczniowie reprezentujący naszą szkołę wyśpiewali nastepujące miejsca:

Czytaj całość…
 
Święto Niepodległości PDF Drukuj Email
Wpisał: Admin   
16.11.2019.

Dnia 12 listopada 2019 roku odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji Święta Niepodległości. Uroczystość została przygotowana przez uczniów klasy IIC, VIIIB oraz chór szkolny. Był to program artystyczno - historyczny mówiący o odzyskaniu niepodległości przez Polaków i powstaniu Państwa Polskiego w roku 1918.

Po odśpiewaniu hymnu państwowego i wprowadzeniu Pocztu Sztandarowego rozpoczęła się część artystyczna. Uczniowie narracją, wierszem i piosenką przedstawili wspomniane wydarzenia. Scenariusz słowno - muzyczny obejmował treści historyczne. W bardzo ciekawy i obrazowy sposób przedstawiono historię naszej ojczyzny - czasów, gdy Polska straciła niepodległość i zniknęła na 123 lata z mapy świata. Uczniowie opowiadali o patriotyźmie naszych przodków. Recytowali wiersze dedykowane poległym za Ojczyznę. Tym opowieściom towarzyszył chór szkolny, śpiewając pieśni patriotyczne.

Młodzież szkolna z zainteresowaniem i w skupieniu obejrzała i wysłuchała tej szczególnej lekcji historii. Nigdy nie należy zapominać o dziejach naszego kraju, o polskiej tradycji, kulturze, ale trzeba również tworzyć nową, naszą własną historię. Godny strój, wysłuchanie apelu z prawdziwą powagą i zaangażowaniem, to szacunek dla historii i dziejów naszego narodu, to współczesny wyraz patriotyzmu. Należy podkreślić, iż patriota to nie tylko człowiek stający w obronie naszego kraju podczas wielkich zagrożeń. Jest nim również osoba, która w życiu codziennym szanuje symbole narodowe, która pamięta o ważnych dla kraju i jego historii wydarzeniach czy rocznicach.

Zmieniony ( 16.11.2019. )
Czytaj całość…
 
Ślubowanie klas pierwszych PDF Drukuj Email
Wpisał: Admin   
16.11.2019.

Dnia 31 października 2019r. uczniowie klas pierwszych zostali przyjęci do grona społeczności szkolnej SP im. Powstańców Wielkopolskich w Siedlcu. Na uroczystość zostali zaproszeni: dyrektor szkoły p. Dorota Brudło, rodzice uczniów klas I, uczniowie klas II i III z wychowawcami.

Zanim pierwszoklasiści zostali pasowani na uczniów klas I, przedstawili to, czego już się w szkole nauczyli. Ubrani na galowo, w kolorowych biretach i bardzo przejęci przystąpili do zaprezentowania swoich umiejętności muzycznych i recytatorskich. Spotkało się to z aprobatą na widowni, czego dowodem były gromkie brawa. Po części artystycznej, przed Sztandarem Szkoły pierwszacy ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, a swym zachowaniem sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania pani dyrektor dokonała pasowania na ucznia. "Pasuję Cię na Ucznia Klasy Pierwszej" - mówiła kładąc symboliczny ołówek na ramieniu każdego pierwszoklasisty. Wychowawcy wręczyli swoim wychowankom dyplomy, a uczniowie z klas drugich obdarowali ich upominkami. Na koniec uroczystości głos zabrała pani dyrektor, która pochwaliła pierwszoklasistów za piękny występ i razem ze społecznością szkolną postanowiła oficjalnie przyjąć ich do naszego grona.Zmieniony ( 16.11.2019. )
Czytaj całość…
 
"To na pewno coś kulturowego, prawda?" - warsztaty w Niemczech PDF Drukuj Email
Wpisał: Admin   
16.11.2019.

W dniach 4-8.11.2019 uczniowie naszej szkoły ponownie mogli wziąć udział w polsko-niemieckich warsztatach w niemieckim Zamku Trebnitz. Po raz kolejny mogliśmy spotkać naszych niemieckich przyjaciół ze szkoły w Dolgelin. Młodzież uczestniczyła w projekcie zatytułowanym „To na pewno coś kulturowego, prawda?” („Das ist bestimmt was Kulturelles, oder?”).

Uczestnicy projektu mogli wziąć udział w trzech warsztatach: teatralnym, muzealnym oraz tanecznym. Były one prowadzone przez profesjonalne trenerki. W środę odbyliśmy bardzo ciekawą wycieczkę do Berlina. Głównym celem była wizyta w Muzeum Kultur Europejskich. Berlin zafascynował wszystkich, a niektórzy pierwszy raz mogli przejechać się metrem i zobaczyć z bliska to ciekawe miasto. Był też czas na drobne zakupy i zwiedzanie.

Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 30 z 338