Start arrow Wiadomości
Wiadomości
Szkola pamięta PDF Drukuj Email
Wpisał: Admin   
11.11.2019.

Listopad to szczególny czas, pamiętamy o zmarłych, odwiedzamy cmentarze, porządkujemy groby, zapalamy znicze. To czas największego polskiego święta - 11. listopada- Święto Odzyskania Niepodległości. Pamiętamy o naszych bliskich zmarłych, to wyraz szacunku dla ich życia i dokonań. Dlatego nasza szkoła włączyła się do akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej " Szkoła pamięta". W ramach tej akcji uporządkowaliśmy i odwiedziliśmy grób powstańca wielkopolskiego, Walentego Wojdorskiego, który jest pochowany na naszym parafialnym cmentarzu. Odwiedziliśmy groby zmarłych nauczycieli, którzy pracowali w naszej szkole. Zapaliliśmy znicze na grobie pani Alicji Malcher, pana Antoniego Beygi oraz pana Mariana Śmiałka.Wykonaliśmy również gazetkę w szkole dotyczącą wymienionych osób.

Chcielibyśmy zachęcić wszystkich do poznawania historii naszej małej Ojczyzny, do poznawania ludzi, którzy zapisali się na kartach tej historii. Warto pamiętać o osobach, które tak wiele dobrego uczyniły dla naszej małej Ojczyzny - Siedlca.

Zmieniony ( 11.11.2019. )
 
Wystawa malarstwa Jerzego Sikucińskiego "Portrety i pejzaże" PDF Drukuj Email
Wpisał: Admin   
11.11.2019.

Dnia 22 października z klasą 7a SP Siedlec , odwiedziliśmy galerię malarstwa w miejscowym GOK-u. Przedmiotem wystawy było malarstwo Jerzego Sikucińskiego - regionalnego artysty, pt. „Portrety i pejzaże”.

"Jerzy Sikuciński – mieszkaniec Zbąszynia, absolwent WSP Zielona Góra, z zawodu nauczyciel historii, absolwent Technikum Budowy Fortepianów w Kaliszu - stroiciel fortepianów i pianin, pasjonat turystyki i muzyki. Maluje głównie portrety, pejzaże, architekturę." Zamierzeniem artysty nie jest tu realistyczne odwzorowanie konkretnych miejsc,osób czy przedmiotów , lecz podkreślenie potęgi natury, jej niekończącego się bogactwa kolorów i nastrojów.

Uczniowie po obejrzeniu prac, dokonali dogłębnej analizy i wybrali najciekawsze według nich dzieło. Następnym zadaniem było dokonanie pisemnej analizy dzieła sztuki. Celem udziału w wystawie jest udział w poznawaniu sztuki regionalnej oraz jej artystów. Spotkania z artystami i ich twórczością są naszym stałym cyklem lekcyjnym.

Anna Kamczycka

Czytaj całość…
 
Wyjazd na basen PDF Drukuj Email
Wpisał: Admin   
03.11.2019.

Dnia 14 października 2019 roku odbyła się wycieczka na basen do Zielonej Góry. Brały w niej udział dziewczyny uczęszczające na zajęcia SKS.

O godzinie 10.00 wyruszyliśmy spod szkoły. Po dotarciu do miasta skierowaliśmy się w stronę basenu, gdzie zostaliśmy na ok. 90 min. Osoby, które chciały wejść do wody, skręciły do szatni, a pozostałe poszły do kawiarenki. Po pływaniu pojechaliśmy do galerii handlowej „Fokus”. Mieliśmy tam czas na zrobienie zakupów.

Między 14.00, a 15.00 wyruszyliśmy w drogę powrotną. Opiekunami na wycieczce były pani Krystyna Zwirn i pani Magdalena Krzemień. Myślę, że wyjazd wszystkim się podobał się.

Zofia Kotlarska, kl.VIIa

 
W Rytmie Serca dla Zosi PDF Drukuj Email
Wpisał: Admin   
11.10.2019.

W minioną niedzielę w naszej miejscowości – w Siedlcu, odbył się Charytatywny Bieg w Rytmie Serca dla Zosi.

My - uczniowie i wolontariusze z naszej szkoły w tygodniu poprzedzającym bieg, wspólnie w rytmie naszych serc dokładaliśmy swoją część pomocy. Jedni poprzez zbieranie pieniędzy do puszek, a inni poprzez zapełnianie tychże puszek . Jeszcze inni przynosili fanty lub zapisywali się na udział w biegu.

Wszystkim z całego serca dziękujemy w imieniu Zosi i jej rodziny.

 
Wybory do Samorządu Uczniowskiego PDF Drukuj Email
Wpisał: Admin   
03.10.2019.

W dniu 26 września 2019 roku odbyły się w bibliotece szkolnej wybory nowego składu Samorządu Uczniowskiego. Głosowali wszyscy obecni w tym dniu uczniowie klas V-VIII. Uczniowie mogli oddać głos na pięcioro kandydatów. Uprawnionych do głosowania było 230 uczniów, oddano 217 głosów, co stanowi 94,3% ogółu wyborców. Unieważniono 4 głosy. Na podstawie ilości zdobytych głosów powołany został Samorząd Uczniowski na rok szkolny 2019/2020 w składzie:

  • Nina Maszner
  • Maria Szymkowiak
  • Pola Dulat
  • Zofia Kotlarska
  • Amelia Woźna
  • Maciej Jaworski
Zmieniony ( 03.10.2019. )
Czytaj całość…
 
Znowu na bieżni! PDF Drukuj Email
Wpisał: Admin   
30.09.2019.

Najmłodszym zawodnikom ciągle mało sportowej rywalizacji. 17 września 2019 r. już drugi raz w tym roku roku szkolnym wyruszyli do Wolsztyna, aby powalczyć na zawodach promujących lekkoatletykę wśród dzieci do lat 12, czyli w Czwartkach Lekkoatletycznych. Szkołę reprezentowali: Marysia Piosik, Ania Saganiak, Marysia Kisielewicz, Maja Żok, Karolina Reimann, Zuzia Materna, Natalia Węglarz, Ania Maćkowiak, Alicja Krawczyk, Marika Krauze, Amelka Kaptur, Roksana Krystianz, Mateusz Lehmann, Wojtek Kotkowiak, Andrij Letriachun, Woźny. Wszyscy pod opieką pani Krystyny Zwirn.

Czytaj całość…
 
Wycieczka do Gostynia PDF Drukuj Email
Wpisał: Admin   
09.09.2019.

Dnia 27 sierpnia 2019 r. odbyła się wycieczka do Gostynia i do Cichowa. Brały w niej udział dzieci, które często chodziły na roraty. Na wycieczkę pojechali też ksiądz proboszcz Dariusz Walkowiak, pani katechetka Magdalena Buda i kilka mam młodszych uczestników.

Zbiórka była o 7.30 przy boisku szkolnym. Kiedy wszyscy się zjawili, wsiedliśmy do autokaru i ruszyliśmy w drogę. Po około dwóch godzinach byliśmy w Gostyniu. Oczywiście nie obyło się bez przerwy.

Na miejscu najpierw uczestniczyliśmy we mszy św. w sanktuarium Matki Boskiej Świętogórskiej Róży Duchownej. Odprawiał ją nasz proboszcz. Następnie byliśmy oprowadzani po sanktuarium przez księdza filipina. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawostek o obrazie i drugiej co do wielkości kopule w Polsce. Poznaliśmy legendę o murzynku i zobaczyliśmy piękne ołtarze. Potem weszliśmy do podziemi bazyliki, gdzie mogliśmy zobaczyć groby pochowanych tam księży. Po zwiedzaniu udaliśmy się do sklepiku, by zakupić pamiątki.

Czytaj całość…
 
Wakacje ze sportem, teatrem i magią PDF Drukuj Email
Wpisał: Admin   
25.07.2019.

Wakacje kojarzą nam się z jednym... z odpoczynkiem. A gdzie można odpocząć? Oczywiście, nad morzem! Dlatego młodzież z gminy Siedlec nie zastanawiała się ani chwili i dotrzymała tradycji, wyjeżdżając na obóz rekreacyjno-sportowy do Rewala. Nasza gromadka składała się z uczniów ze szkół w Chobienicach, Kopanicy, Siedlca i Tuchorzy pod opieką pań: Beaty Janczewskiej, Krystyny Zwirn, Magdaleny Zwirn i Natalii Lupy oraz pana Przemysława Strażyńskiego.

Po raz kolejny trzeba przyznać, że mamy złotą młodzież! Zaskakiwali swoimi umiejętnościami, zdolnościami i wyobraźnią na każdym kroku. Coroczny konkurs na najciekawszą budowlę z piasku na plaży jest na to świetnym dowodem. Uśmiechy nie schodziły z twarzy naszym podopiecznym, a i pogoda dopisywała, pomimo niekorzystnej prognozy :)

Zmieniony ( 26.07.2019. )
Czytaj całość…
 
W Rokitnie i Międzyrzeczu PDF Drukuj Email
Wpisał: Admin   
24.06.2019.

W czwartek 13 czerwca 2019 r. uczniowie klas VII szkoły podstawowej i III gimnazjum wzięli udział w wyjeździe do Rokitna i Międzyrzecza. Była to nagroda za zaangażowanie w rozprowadzanie kremówek papieskich i bukietów w niedzielę palmowa w parafii wszyscy Siedlcu. Najpierw wszyscy udali się do sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej. Po przejściu przez Ostrą Bramę znaleźliśmy się na dziedzińcu sanktuarium, skąd udaliśmy się do muzeum, a potem zwiedziliśmy piękne ogrody. Następnie udaliśmy się do bazyliki, gdzie po odsłonięciu Cudownego Obrazu została odprawiona msza św. koncelebrowana, także przez ks. Dariusza Walkowiaka.

Zmieniony ( 24.06.2019. )
Czytaj całość…
 
Wycieczka do Krakowa PDF Drukuj Email
Wpisał: Admin   
24.06.2019.

W dniach od 3 do 5 czerwca 2019 roku odbyła się wycieczka do Krakowa. Pierwszego dnia o wczesnej porze mieliśmy zbiórkę przed szkołą. Wyjechaliśmy o szóstej. Następnie czekała nas kilkugodzinna jazda autobusem z trzema postojami. O trzynastej byliśmy już w Energylandii w Zatorze. W parku znajdowały się liczne karuzele i urządzenia ekstremalne, bary oraz sceny, na których prezentowane były krótkie widowiska. Największą i najnowszą kolejką górską był Hyperion, który wzbudzał w nas najwięcej adrenaliny. W Energylandii byliśmy do godziny osiemnastej. Dojechaliśmy do Krakowa i zakwaterowaliśmy się w hotelu "Bona".

Zmieniony ( 24.06.2019. )
Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 30 z 327