Start arrow Warto poczytać!
Warto poczytać!
To już koniec, możemy iść, ale... PDF Drukuj Email
Wpisa: Admin   
28.06.2014.

To już koniec, możemy iść, ale … trzeba jeszcze komuś podziękować

Z jednej strony cieszę się, że będą wakacje, ale z drugiej jest mi smutno. A dlaczego? Bo niestety trzeba się pożegnać. To nie jest łatwe. Ta szkoła jako pierwsza ukształtowała mój charakter, moją osobowość i nie tylko moją… każdego z nas. W tych murach każdy z nas czuł się pewnie i bezpiecznie. Nie ma zakamarków, których bym nie znała, a szczególnie jednego budynku - sali gimnastycznej. To był mój drugi dom, a tu trzeba go opuścić. Wolałabym zostać, ale takie jest życie. Taka filozofia.

Zmieniony ( 28.06.2014. )
Czytaj cao…
 
Wiersze na Dzień Matki PDF Drukuj Email
Wpisa: Admin   
25.05.2011.
Z okazji Święta Matki prezentujemy kilka wierszy napisanych przez uczniów klas czwartych. Wszystkim mamom z okazji ich święta składamy najlepsze życzenia.

Dziękuję Ci mamo
za wszystkie z Tobą spędzone lata.
Pamiętaj, abyś była uśmiechnięta
przez wszystkie Twoje dni.
Pamiętaj, że serce moje cały czas
myśli o Tobie.

Patrycja Pawlik, IV b

Zmieniony ( 08.10.2011. )
Czytaj cao…
 
Powiew nadchodzącej wiosny PDF Drukuj Email
Wpisa: Admin   
12.03.2011.

Czy to prawda, czy tylko ja może już chcę wierzyć w to, że lada moment nastanie wiosna? ;-) Słońce świeci od kilku dni, a tryskające humorem, wybiegające na dwór dzieci słychać na całym korytarzu. Uczniowie uczęszczający do gimnazjum wykorzystują ostatni leżący śnieg i robiąc kulki rzucają się nim nawzajem. Nauczyciele robią na to niezbyt zadowolone miny, bo troszczą się i pouczają, że może być to niebezpieczne. Jednak nowa, inna energia rozpiera wszystkich od środka…

Zmieniony ( 12.03.2011. )
Czytaj cao…
 
Ciąg dalszy nastąpił... PDF Drukuj Email
Wpisa: Admin   
16.02.2011.
Paweł Szarłata  
Paweł Szarłata
fot.: archiwum

M. Murawska poszukiwała informacji o dalszych losach najwybitniejszych absolwentów Gimnazjum w Siedlcu, aby napisać o nich artykuł do okolicznościowego wydania gazetki szkolnej. Dzięki temu trafiła do Pawła Szarłaty. Nieoczekiwanie Paweł napisał do nas o sobie. Jego tekst jest tak interesujący, że zanim wyjdzie gazetka zamieszczamy go na stronie internetowej. Być może wpłynie on na Wasze decyzje o wyborze przyszłej szkoły. Dziękujemy Ci Pawle!!!


Dzień dobry. Witam serdecznie!

Ależ interesująca propozycja! Czyli, że zaliczam się do najlepszych siedleckich uczniów - absolwentów? Bardzo miło mi to słyszeć. Oczywiście nie widzę żadnych przeszkód, aby napisać kilka słów o mojej edukacji po zakończeniu gimnazjum. Zresztą, z wielką radością wspominam czasy spędzone zarówno w gimnazjum, jak i te w szkole średniej. A być może znajdzie się kiedyś i taka osoba, która w chwili zwątpienia przeczyta ten artykuł i powie, że ciężka praca zawsze przynosi pozytywne efekty.

Zmieniony ( 16.02.2011. )
Czytaj cao…
 
Zabawy, wygłupy, a ich konsekwencje? PDF Drukuj Email
Wpisa: Admin   
17.10.2010.

Można na korytarzu szkolnym zaobserwować, jak młodsze dzieci bawią się goniąc. Zabawa jak zabawa, ale jaka niebezpieczna. Przecież, któreś z dzieci może się potknąć i uderzyć głową o podłogę. Nie tylko dziecko będzie poszkodowane, ale także opiekunowie będą mieli duże problemy. Popularną zabawą teraz jest blokowanie wejścia lub zejścia na schodach. Grupka chłopaków stanie w środku i nie chce przepuszczać, ani w jedną, ani w drugą stronę. Dużo osób to bulwersuje i próbują przepychać się, jednak to może także spowodować jakiś wypadek. Najlepiej ten incydent zgłaszać nauczycielowi dyżurującemu.  

Należy pamiętać, że wszystkie działania  w szkole zmierzają do poprawy naszego bezpieczeństwa, m. in. nauczyciele pilnujący na korytarzach. Nie powinniśmy po dostaniu upomnienia od nich się obrażać, oni chcą dla nas jak najlepiej. Pamiętajcie, bawcie, wygłupiajcie się tak, by było to dla Was bezpieczne, bo konsekwencje mogą być tragiczne.

Zmieniony ( 17.10.2010. )
Czytaj cao…
 
Ja czytam, ty czytasz, on nie czyta... PDF Drukuj Email
Wpisa: Admin   
10.10.2010.

Dzisiaj na godzinie wychowawczej rozmawialiśmy o  popularności czytania książek. Z naszej rozmowy wywnioskowałam, że dzieci zajmują się tym, co rodzice, a oni zazwyczaj nie czytują książek, tylko robią inne rzeczy. Czytanie książek jest bardzo pożyteczne, rozwija wyobra¼nię i doskonali naszą mowę. Uczniowie zazwyczaj mają bardzo ubogie słownictwo.

Ostatnio przeczytałam bardzo wartościową książkę autorstwa Łukasza Henela  pt. „Lekcja Filozofii”. Nie dość, że jest to książka napisana współczesnym językiem, to możemy się z niej dowiedzieć wielu informacji o najciekawszych filozofach minionych stuleci. Ponadto książka ta może być bardzo przydatną pomocą naukową dla uczniów, jak i nauczycieli filozofii, historii i języka polskiego. Opisuje czasy od Sokratesa aż do Heideggera.

Zmieniony ( 13.10.2010. )
Czytaj cao…
 
Już w gimnazjum! PDF Drukuj Email
Wpisa: Admin   
03.10.2010.

W tym roku rozpoczęłyśmy nowy etap naszej edukacji, czyli gimnazjum. Zdążyłyśmy się już przekonać na własnej skórze, że nauki jest o wiele więcej niż w podstawówce.

Każdy rok szkolny przynosi jakieś zmiany czasem lepsze, a czasem gorsze. Jedną z tych pozytywnych zmian są szafki. Naszym zdaniem to wspaniały pomysł, ponieważ nie musimy nosić ze sobą stroju na wychowanie fizyczne lub bloku na plastykę. Sami się o tym przekonaliście!

Zmieniony ( 10.10.2010. )
Czytaj cao…
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 8 - 14 z 59