Start arrow Warto poczytać!
Warto poczytać!
Mundurki i nie tylko PDF Drukuj Email
Wpisa: Admin   
19.04.2008.

Bardzo dużo uczniów w naszej szkole nie było zadowolonych z wprowadzenia mundurków. No, ale przecież one nie są takie złe (trzeba przyznać - bywają gorsze). Jest jednak mały problem. Są one po to, żebyśmy byli równi, żeby nikt się nie wyróżniał w tłumie. Tylko że zasłaniają nam one górną( i to jeszcze nie całą) część garderoby. Nadal jest coś takiego, że spodnie, obuwie czy nawet bluzki są porównywane. I niektórzy uważają się za lepszych, ponieważ ich rodzice mogą im dać pieniądze na różne nowe ubrania. Wtedy traktują tych, którzy nie mogą sobie pozwolić na kosztowne rzeczy jako gorszych. Patrzą na nich z góry. Ale przecież nie każdego rodzica stać na wszystkie wymysły swoich dzieci. I to nie ubrania czy najróżniejsze gadżety są najważniejsze, tylko charakter.

Czytaj cao…
 
Czy warto rozmawiać z rodzicami? PDF Drukuj Email
Wpisa: Admin   
29.03.2008.

Czasami, gdy mamy problem, wolimy zgłosić się do jakieś obcej osoby, niż porozmawiać z własnymi rodzicami. Dlaczego? Przecież przez wszystkie lata naszego życia to oni nas wychowywali, oni pomagali zrozumieć ten trudny świat. Oni też uczyli nas pierwszych słów, więc dlaczego nie chcemy z nimi porozmawiać, pokazać im, że nam na nich zależy? Przecież dla nich to bardzo ważne. Rodzice nie są "dziwolągami", zawsze chcą nam pomóc, tylko może czasami są zajęci pracą, a nam wydaje się, że nie mają dla nas czasu.
Czytaj cao…
 
Wiosna PDF Drukuj Email
Wpisa: Admin   
28.03.2008.

"Pada śnieg, pada śnieg..." Ale czy tak nie śpiewa się zimą? No właśnie. 21 marca mieliśmy powitać kalendarzową wiosnę, ale czy nie zgubiła się gdzieś po drodze? Chyba tak, bo śnieg prószy i najwyra¼niej nie chce przestać. W święta wielkanocne też nie było zbyt wiosennie. Mnie i chyba innych także zaskakuje ta pogoda. Każdy zapewne chciałby, aby wreszcie zrobiło się ciepło, żeby przyroda budziła się do życia, a na niebie pojawiło się piękne słońce. Niekiedy są te wiosenne, ciepłe dni, ale zdarza się to tak rzadko, że zapominamy, jak wygląda prawdziwa wiosna.

Zmieniony ( 28.03.2008. )
Czytaj cao…
 
Koniec ferii! PDF Drukuj Email
Wpisa: Admin   
10.02.2008.


Powoli, powolutku stajemy na ziemi. To już koniec ferii i wypoczęci znów wrócimy do naszej szkoły. Skończą się szaleństwa, pó¼ne chodzenie spać, słodkie leniuchowanie. Zaczną się sprawdziany, kartkówki, pytania na każdej lekcji. Zaczną się też wesołe śmiechy na korytarzach, dziwne sytuacje, nowe "teksty", prace w których nauczyciele znajdą to "coś". Ferie to czas odpoczynku od szkoły, w którym możemy popaść w stan nic nierobienia. I dobrze, że coś takiego istnieje!


Zmieniony ( 10.02.2008. )
Czytaj cao…
 
Co by było, gdyby... PDF Drukuj Email
Wpisa: Admin   
04.11.2007.

Bardzo często zadajemy sobie pytania: "Co by było, gdyby..." I właśnie niedawno usłyszałam zdanie: "Co by było, gdyby świat był idealny?" Podobno wszystko byłoby piękne, ludzie nie mieliby wad i wszystko byłoby po naszej myśli. Ale czy idealny świat byłby dobry? Jeśli każdy dostałby to, czego pragnie? Za każdym razem chciałby więcej i dostawałby to. I w końcu miałby wszystko. A wtedy nikt nie pomyślałby o marzeniach, a człowiek bez marzeń, bez pragnień jest właściwie nikim.

Zmieniony ( 27.01.2008. )
Czytaj cao…
 
Czas PDF Drukuj Email
Wpisa: Admin   
29.10.2007.

Czasem nie zdajemy sobie sprawy, jak ważny jest czas. Bo przecież ile może się dziać w ciągu godziny, kwadransa, minuty, sekundy. Mogą się zdarzyć złe i dobre rzeczy. Ludzie wolą, żeby to były te dobre. Nie wiemy, co się zdarzy w tej godzinie. Może umrzeć człowiek, ale może też się narodzić. Ani na śmierć, ani na narodziny nie potrzebujemy dużo czasu. Możemy wygrać na loterii, ale możemy też wszystko, co mamy postawić i wszystko stracić. Możemy poznać osobę, którą obdarzymy wielką miłością i będziemy spędzać z nią resztę swoich godzin. Ale możemy też poznać kogoś, kto będzie naszym wrogiem. Takich przykładów można podawać tysiące. 
Zmieniony ( 27.01.2008. )
Czytaj cao…
 
Miłość w szkole PDF Drukuj Email
Wpisa: Admin   
16.10.2007.

Marta Mendus

Miłość według słownika języka polskiego to głębokie uczucie do drugiej osoby, połączone zwykle z silnym pragnieniem stałego obcowania z nią i chęcią obdarzenia jej szczęściem. Z religijnego punktu widzenia to szacunek i miłosierdzie okazywane bli¼niemu. A czym właściwie jest miłość dla nas? Czy będąc w gimnazjum jesteśmy na tyle dorośli, by mówić o tym uczuciu? Czy jesteśmy gotowi by darzyć drugą osobę takim uczuciem? Bo trzeba przyznać, że miłość to nie błahostka

Zmieniony ( 16.10.2007. )
Czytaj cao…
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 50 - 56 z 59