Start arrow Warto poczytać!
Warto poczytać!
Wspomnienia absolwentki PDF Drukuj Email
Wpisa: Admin   
28.09.2008.

Od 1 września minął już prawie miesiąc, a ja nie czuję się w żadnym stopniu licealistką. Choć minęły zaledwie 3 miesiące od mojego ostatniego pobytu w gimnazjum, strasznie za nim tęsknię, jakby mnie tam nie było kilka wieków. I nadal będę za nim tęsknić; za nauczycielami, za tymi pysznymi obiadkami w szkolnej stołówce, za tą atmosferą przepełnioną beztroskim życiem gimnazjalistki, za uczniami, którzy pozostali w murach tej szkoły.

Teraz rozpoczęłam nowy rok szkolny, w nowej szkole, z nowymi nauczycielami, znajomymi a przede wszystkim - z nowym, czystym „kontem”, które w gimnazjum przepełnione było wpadkami i wszelkiego rodzaju błędami. Już po pierwszym miesiącu mogłam zauważyć, że nauczyciele uczący w mojej nowej szkole, nawet ci, którzy są bardzo wymagający - nie zawsze są ¼li. A przynajmniej nie wszyscy.

Zmieniony ( 28.09.2008. )
Czytaj cao…
 
Nietolerancja PDF Drukuj Email
Wpisa: Admin   
25.09.2008.


Ile razy, zanim coś kupimy, zmienimy wygląd albo odważymy się na coś innego, zastanawiamy się nad reakcją otoczenia. Tutaj wychodzi na jaw jak bardzo liczymy się z opinią innych. Niekiedy mówimy znajomym, że tak naprawdę nie obchodzi nas zdanie otoczenia, ale chyba każdy z nas czasami o tym pomyśli. Częściowo wiąże się to z nietolerancją, jaka niestety w XXI wieku jest coraz bardziej powszechna.

Każdy z nas jest inny. Różnimy się charakterem, kolorem skóry, zainteresowaniami, religią czy ubiorem. Nie wszyscy potrafią jednak tą inność zaakceptować, a wręcz przeciwnie: próbują tą inność zmieniać. Nierzadko słyszy się o obgadywaniu, szydzeniu czy nawet zabójstwach z tego powodu.

Zmieniony ( 08.10.2008. )
Czytaj cao…
 
Czytajmy książki PDF Drukuj Email
Wpisa: Admin   
23.09.2008.

Czytanie książek. Temat omawiany wielokrotnie. Jednak myślę, że warto wspomnieć o czytaniu raz jeszcze, pokazać książki w dobrym świetle oraz zachęcić wszystkich do sięgnięcia po nie na półkę w domu, czy w szkolnej bibliotece. Czytanie książek jest bardzo pożyteczne. Rozwija naszą wyobra¼nię, ponieważ wchodzimy w świat, którego wcześniej nie znaliśmy i bardzo chcemy poznać losy bohaterów, których poznajemy podczas lektury. Bardzo często utożsamiamy się z jakąś osobą z książki i łatwiej jest nam wtedy rozwiązać nasze własne problemy, właśnie przez wgłębienie się w tekst. Kiedy oglądamy telewizję, widzimy wszystko tak, jak powinno być, natomiast kiedy czytamy książkę, wielu rzeczy się tylko domyślamy, możemy wtedy wzbogacić treść o swoje szczegóły, dodać coś od siebie.
Zmieniony ( 08.10.2008. )
Czytaj cao…
 
Arafatki PDF Drukuj Email
Wpisa: Admin   
15.09.2008.
 
Jaser Arafat 
Jaser Arafat,
¼ródło: Wikipedia
 

Ostatnio w naszej szkole zapanowała moda na arafatki, czyli chusty w kratkę. Z każdym dniem na przerwie można zauważyć nowe osoby z różnokolorowymi chustami na szyi, które teraz bardzo łatwo możemy kupić w każdym sklepie odzieżowym. Ale czy ktoś zastanawiał się kiedyś, skąd się wzięła owa arafatka i dzięki czemu zawdzięczamy jej nazwę? To właśnie takie chusty nosił najbardziej znany polityk i przywódca palestyński oraz laureat Pokojowej Nagrody Nobla - Jaser Arafat. I to właśnie od jego nazwiska powstała nazwa „ARAFATKA''.

Zmieniony ( 08.10.2008. )
Czytaj cao…
 
Pierwszy tydzień w gimnazjum PDF Drukuj Email
Wpisa: Admin   
15.09.2008.


Gdy po wakacjach wróciłam do szkoły, byłam bardzo zdenerwowana. W końcu to mój pierwszy rok w gimnazjum. Mieli nas uczyć inni nauczyciele niż w podstawówce i wiedziałam, że będzie więcej nauki, ponieważ dojdą nowe przedmioty. Zmienił się nam również wychowawca, a raczej wychowawczyni, której nikt w szkole nie znał, ponieważ zawitała w nasze skromne progi dopiero w tym roku.

I nie do końca byłam przekonana, czy dam sobie radę

Zmieniony ( 08.10.2008. )
Czytaj cao…
 
Papierosy, alkohol, narkotyki PDF Drukuj Email
Wpisa: Admin   
14.05.2008.

obrazek Czy te wszystkie rzeczy są nam potrzebne w życiu? Uważam, że nie. Po co młodzi ludzie (nawet uczniowie i nie mówię, że chodzi tutaj o naszych gimnazjalistów) palą papierosy, piją alkohol czy zażywają narkotyki? Przecież to nam tylko szkodzi. Nie myślcie sobie, że jak wypijecie przy kolegach piwo czy jakiś inny alkohol, będą was bardziej lubić, szanować czy uważać za kogoś lepszego. Paląc papierosa, nie udowodnicie tego, jacy jesteście dorośli. Możliwe, że paląc, pijąc czy biorąc narkotyki odreagowujemy jakoś, ale przecież i tak w końcu ten stan dobrego samopoczucia znika i znów pojawiają się problemy, które będzie trzeba rozwiązać.

Zmieniony ( 08.06.2008. )
Czytaj cao…
 
Michael Jackson PDF Drukuj Email
Wpisa: Admin   
09.05.2008.

Patrycja Hoffmann

obrazek 
Michael Jackson,
¼ródło: Wikipedia
 

Chciałabym poruszyć temat gwiazd. A właściwie skupić się na jednej. Ale to za chwilę. Kiedy jest się osobą znaną, to ma się i fanów i antyfanów. Ci pierwsi starają się pokazać swoich ulubieńców w najlepszym świetle, zaś ci drudzy są bardzo złośliwi i za wszelką cenę chcą ośmieszyć tą gwiazdę. Wymyślają plotki, najczęściej bardzo przykre. A tak nie powinno być.

Michael Jackson. Tak, dokładnie. Król popu. Wielka gwiazda. Jego piosenki są znane na całym świecie i chociaż niektórzy nie wiedzą, że słuchają jego utworów, to i tak wiele z nich znają. We¼my na przykład "Black or White" albo omawiany nawet na języku polskim "Thriller". Na samym początku nikt nie kojarzy tytułów, ale wystarczy włączyć te piosenki i już większość przypomina sobie, a nawet nuci je pod nosem. Ale... Michael zapłacił wielką cenę za taką sławę. Znaczna większość ludzi kojarzy go, ale niekoniecznie z tą wspaniałą muzyką. Zazwyczaj z plotkami na jego temat. Najpierw operacje plastyczne.
Zmieniony ( 09.05.2008. )
Czytaj cao…
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 43 - 49 z 59