Start arrow Warto poczytać!
Warto poczytać!
Bunt PDF Drukuj Email
Wpisa: Admin   
10.01.2009.


Chyba najbardziej znanym zjawiskiem  w dojrzewaniu jest bunt.  W zasadzie nie zadziwia on już nikogo, bo był obecny w tym czasie od zawsze. Przejawia się najczęściej w szkole i w domu, gdy ktoś wyrazi zdanie inne niż nasze. Wtedy zaczynamy za wszelką cenę bronić naszej opinii. Czasami nawet mamy wrażenie, że wbrew wszystkiemu to ona jest najlepsza i najważniejsza. Takie buntownicze zachowania można zaobserwować w wielu sytuacjach. Przejawem buntu może być też zmiana stylu. Próbujemy protestować w ten sposób przed tym, że wszyscy jesteśmy jednakowi. Bywa, że celowo zmieniamy swoje poglądy. Szukamy podchwytliwych, często dwuznacznych sytuacji i wykorzystujemy je. Nastoletni bunt charakteryzuje się właśnie takimi zmianami. Próbujemy pokazać naszą rację i odrębność od otoczenia. Podkreślamy jak jesteśmy inni, jak różnimy się od reszty.

Czytaj cao…
 
Czasopisma dla młodzieży PDF Drukuj Email
Wpisa: Admin   
10.01.2009.


Kiedy dostałam ten temat myślałam, że będzie to przysłowiowa "bułka z masłem”. Jednak tak nie jest. W każdy artykuł jaki piszemy, wkłada się trochę serca, cząsteczkę siebie. I nie zawsze jest łatwo, ale bardzo się staramy. Ale teraz już do rzeczy.

Bravo, Dziewczyna, Twist, Bravo Girl,13-Magazyn Szczęśliwej Nastolatki... Jak to się mówi, są to czasopisma dla młodzieży i o młodzieży. Poruszają problemy nastolatek i pomagają w ich rozwiązywaniu. Zdaniem niektórych osób (tutaj pozwolę sobie zacytować) "te czasopisma nie są przeznaczone dla ludzi w naszym wieku, tylko dla osób od lat 18".

Zmieniony ( 22.01.2009. )
Czytaj cao…
 
Zima PDF Drukuj Email
Wpisa: Admin   
10.01.2009.

Gdy w wigilijny wieczór na naszych podwórkach zabrakło śniegu, niejedną osobę ogarnął smutek...Zima bez podwórka pokrytego białym puchem? Dziwne. Jednak taka jest (lub była) rzeczywistość. Lecz gdy kilka dni temu spadł upragniony śnieg, wszystkich ogarnęła radość. Akurat tak się złożyło, że gdy w poniedziałek przyszliśmy do szkoły, całe nasze boisko było okryte miliardami malutkich śnieżynek. Gdy rozpoczęła się dłuższa przerwa wszyscy wyposażeni w ciepłe kurtki wybiegliśmy na dwór. Od razu zaczęły latać w powietrzu kulki śniegu.

Zmieniony ( 10.01.2009. )
Czytaj cao…
 
Mieszkam na wsi PDF Drukuj Email
Wpisa: Admin   
21.12.2008.


Ostatnio bardzo często zastanawiam się nad tym czy mieszkanie na wsi to wstyd. Uczniowie z naszej szkoły praktycznie w 99% mieszkają na wsi, tam uczą się i spędzają czas wolny. Zawsze potrafią zorganizować sobie jakąś zabawę, biegną po słodkie ciacho do jednego z niewielu sklepów spożywczych. Cieszą się, że mieszkają w takich miejscach. Nagle... Przyjeżdża ktoś z miasta i nas wyśmiewa. Dlaczego? Przecież wcale nie jesteśmy gorsi. Latem możemy pobiegać po polach, poczuć piękny zapach skoszonej trawy, poleżeć na swoim podwórku. Zimą możemy poślizgać się na drogach, gdzie jeszcze nie ma asfaltu, porzucać się śnieżkami praktycznie wszędzie, bo nie ma za dużego ruchu. Można uciec do miejsc, które niewiele osób zna, można się gdzieś ukryć.

Zmieniony ( 06.01.2009. )
Czytaj cao…
 
Muzyczne upodobania PDF Drukuj Email
Wpisa: Admin   
18.11.2008.


 
The Beatles, ¼ródło: Wikipedia
 
Zacznijmy może od trochę dawniejszych lat, gdy „rządził” znany do dziś zespół The Beatles. Jak już zaznaczyłam znany do dziś. Każdy wie, że istniała taka grupa chłopaków, śpiewających i grających w zespole. Dziś są nazywani średniowiecznym zespołem. Tak naprawdę muzyka, którą tworzyli „Bitelsi” była bardzo ambitna, teksty miały w sobie to „coś”.

Co więc jest dziś „na topie”? Coraz częściej w głośnikach, czy słuchawkach młodzieży słychać piosenki, które nie niosą żadnego przesłania, teksty takich piosenek są puste, jako przerywniki używane są brzydkie słowa. Czy młodzież XXI wieku jest tak mało inteligentna, by słuchać takich rzeczy? Nie mówię, że mamy od razu słuchać muzyki poważnej, czy śpiewu operowego. Rozrywka, jaką jest muzyka jest nam jak najbardziej dozwolona. Chodzi tylko o to, żeby odróżnić piosenki, których nam wypada słuchać od tych, które nas psują, każą nam dążyć do „zepsucia” naszego środowiska. W niektóre piosenki specjalnie są wplecione podteksty i jeśli we¼miemy każde słowo z piosenki na poważnie, to doprowadzimy do kompletnego zepsucia nas samych.


Zmieniony ( 02.12.2008. )
Czytaj cao…
 
Nuda PDF Drukuj Email
Wpisa: Admin   
14.10.2008.

Uczniowie, gdy wracają ze szkoły i nie mają nauki na następny dzień, i są już po odrabianiu lekcji, zastanawiają się, co mają ze sobą zrobić. Zapewne gdybym napisała, że możemy poczytać książki, większość z naszych czytelników by mnie wyśmiała (chociaż czytanie książek jest bardzo pożyteczną czynnością). Domyślam się, że większość uczniów po powrocie ze szkoły siada przed komputerem i gra w gry, przeważnie o zabijaniu czy innych mało interesujących rzeczach. Bo co ciekawego jest w tym, że zabije się kogoś?

Zmieniony ( 25.10.2008. )
Czytaj cao…
 
Konkursy w naszej szkole PDF Drukuj Email
Wpisa: Admin   
08.10.2008.


Uważam, że w naszej szkole jest za mało konkursów plastycznych. Na pewno są osoby, które chciałyby się wykazać swoimi zdolnościami albo dla samej satysfakcji reprezentować klasę lub szkołę w takich przedsięwzięciach. Wielu uczniów naszej szkoły jest uzdolnionych plastycznie, jednak nie mogą się wykazać, ponieważ nie mają takiej szansy. I nie chodzi tutaj o nagrody, bo nagrodą może być chociażby dobra ocena z plastyki czy innego przedmiotu albo nawet lizak, czy dyplom, na którym będzie podziękowanie za udział lub wypisane miejsce, które zajął dany uczestnik.

Zmieniony ( 23.10.2008. )
Czytaj cao…
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 36 - 42 z 59