Start arrow Warto poczytać!
Warto poczytać!
Czasopisma dla młodzieży PDF Drukuj Email
Wpisał: Admin   
10.01.2009.


Kiedy dostałam ten temat myślałam, że będzie to przysłowiowa "bułka z masłem”. Jednak tak nie jest. W każdy artykuł jaki piszemy, wkłada się trochę serca, cząsteczkę siebie. I nie zawsze jest łatwo, ale bardzo się staramy. Ale teraz już do rzeczy.

Bravo, Dziewczyna, Twist, Bravo Girl,13-Magazyn Szczęśliwej Nastolatki... Jak to się mówi, są to czasopisma dla młodzieży i o młodzieży. Poruszają problemy nastolatek i pomagają w ich rozwiązywaniu. Zdaniem niektórych osób (tutaj pozwolę sobie zacytować) "te czasopisma nie są przeznaczone dla ludzi w naszym wieku, tylko dla osób od lat 18".

Zmieniony ( 22.01.2009. )
Czytaj całość…
 
Zima PDF Drukuj Email
Wpisał: Admin   
10.01.2009.

Gdy w wigilijny wieczór na naszych podwórkach zabrakło śniegu, niejedną osobę ogarnął smutek...Zima bez podwórka pokrytego białym puchem? Dziwne. Jednak taka jest (lub była) rzeczywistość. Lecz gdy kilka dni temu spadł upragniony śnieg, wszystkich ogarnęła radość. Akurat tak się złożyło, że gdy w poniedziałek przyszliśmy do szkoły, całe nasze boisko było okryte miliardami malutkich śnieżynek. Gdy rozpoczęła się dłuższa przerwa wszyscy wyposażeni w ciepłe kurtki wybiegliśmy na dwór. Od razu zaczęły latać w powietrzu kulki śniegu.

Zmieniony ( 10.01.2009. )
Czytaj całość…
 
Mieszkam na wsi PDF Drukuj Email
Wpisał: Admin   
21.12.2008.


Ostatnio bardzo często zastanawiam się nad tym czy mieszkanie na wsi to wstyd. Uczniowie z naszej szkoły praktycznie w 99% mieszkają na wsi, tam uczą się i spędzają czas wolny. Zawsze potrafią zorganizować sobie jakąś zabawę, biegną po słodkie ciacho do jednego z niewielu sklepów spożywczych. Cieszą się, że mieszkają w takich miejscach. Nagle... Przyjeżdża ktoś z miasta i nas wyśmiewa. Dlaczego? Przecież wcale nie jesteśmy gorsi. Latem możemy pobiegać po polach, poczuć piękny zapach skoszonej trawy, poleżeć na swoim podwórku. Zimą możemy poślizgać się na drogach, gdzie jeszcze nie ma asfaltu, porzucać się śnieżkami praktycznie wszędzie, bo nie ma za dużego ruchu. Można uciec do miejsc, które niewiele osób zna, można się gdzieś ukryć.

Zmieniony ( 06.01.2009. )
Czytaj całość…
 
Muzyczne upodobania PDF Drukuj Email
Wpisał: Admin   
18.11.2008.


 
The Beatles, ?ródło: Wikipedia
 
Zacznijmy może od trochę dawniejszych lat, gdy „rządził” znany do dziś zespół The Beatles. Jak już zaznaczyłam znany do dziś. Każdy wie, że istniała taka grupa chłopaków, śpiewających i grających w zespole. Dziś są nazywani średniowiecznym zespołem. Tak naprawdę muzyka, którą tworzyli „Bitelsi” była bardzo ambitna, teksty miały w sobie to „coś”.

Co więc jest dziś „na topie”? Coraz częściej w głośnikach, czy słuchawkach młodzieży słychać piosenki, które nie niosą żadnego przesłania, teksty takich piosenek są puste, jako przerywniki używane są brzydkie słowa. Czy młodzież XXI wieku jest tak mało inteligentna, by słuchać takich rzeczy? Nie mówię, że mamy od razu słuchać muzyki poważnej, czy śpiewu operowego. Rozrywka, jaką jest muzyka jest nam jak najbardziej dozwolona. Chodzi tylko o to, żeby odróżnić piosenki, których nam wypada słuchać od tych, które nas psują, każą nam dążyć do „zepsucia” naszego środowiska. W niektóre piosenki specjalnie są wplecione podteksty i jeśli we?miemy każde słowo z piosenki na poważnie, to doprowadzimy do kompletnego zepsucia nas samych.


Zmieniony ( 02.12.2008. )
Czytaj całość…
 
Nuda PDF Drukuj Email
Wpisał: Admin   
14.10.2008.

Uczniowie, gdy wracają ze szkoły i nie mają nauki na następny dzień, i są już po odrabianiu lekcji, zastanawiają się, co mają ze sobą zrobić. Zapewne gdybym napisała, że możemy poczytać książki, większość z naszych czytelników by mnie wyśmiała (chociaż czytanie książek jest bardzo pożyteczną czynnością). Domyślam się, że większość uczniów po powrocie ze szkoły siada przed komputerem i gra w gry, przeważnie o zabijaniu czy innych mało interesujących rzeczach. Bo co ciekawego jest w tym, że zabije się kogoś?

Zmieniony ( 25.10.2008. )
Czytaj całość…
 
Konkursy w naszej szkole PDF Drukuj Email
Wpisał: Admin   
08.10.2008.


Uważam, że w naszej szkole jest za mało konkursów plastycznych. Na pewno są osoby, które chciałyby się wykazać swoimi zdolnościami albo dla samej satysfakcji reprezentować klasę lub szkołę w takich przedsięwzięciach. Wielu uczniów naszej szkoły jest uzdolnionych plastycznie, jednak nie mogą się wykazać, ponieważ nie mają takiej szansy. I nie chodzi tutaj o nagrody, bo nagrodą może być chociażby dobra ocena z plastyki czy innego przedmiotu albo nawet lizak, czy dyplom, na którym będzie podziękowanie za udział lub wypisane miejsce, które zajął dany uczestnik.

Zmieniony ( 23.10.2008. )
Czytaj całość…
 
Wspomnienia absolwentki PDF Drukuj Email
Wpisał: Admin   
28.09.2008.

Od 1 września minął już prawie miesiąc, a ja nie czuję się w żadnym stopniu licealistką. Choć minęły zaledwie 3 miesiące od mojego ostatniego pobytu w gimnazjum, strasznie za nim tęsknię, jakby mnie tam nie było kilka wieków. I nadal będę za nim tęsknić; za nauczycielami, za tymi pysznymi obiadkami w szkolnej stołówce, za tą atmosferą przepełnioną beztroskim życiem gimnazjalistki, za uczniami, którzy pozostali w murach tej szkoły.

Teraz rozpoczęłam nowy rok szkolny, w nowej szkole, z nowymi nauczycielami, znajomymi a przede wszystkim - z nowym, czystym „kontem”, które w gimnazjum przepełnione było wpadkami i wszelkiego rodzaju błędami. Już po pierwszym miesiącu mogłam zauważyć, że nauczyciele uczący w mojej nowej szkole, nawet ci, którzy są bardzo wymagający - nie zawsze są ?li. A przynajmniej nie wszyscy.

Zmieniony ( 28.09.2008. )
Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 36 - 42 z 58