Start arrow Warto poczytać!
Warto poczytać!
O sklepiku szkolnym raz jeszcze PDF Drukuj Email
Wpisał: Admin   
28.01.2009.
Jako osoba bezpośrednio związana ze szkolnym sklepikiem chciałam odpowiedzieć na zarzuty postawione w tekście Karoliny "Szkolny sklepik". Chciałabym dodać, że owoce były, ale zostały wycofane, ponieważ nikt ich nie kupował. Po prostu gniły... A dla nas to oznacza stratę pieniędzy. Ale jeżeli uczniowie chcą jeść jabłka (tak napisała Karolina), to możemy wprowadzić je ponownie. Tylko następnym razem proszę nie pisać artykułu w taki sposób, ponieważ połowa informacji w tekście koleżanki, jest nieprawdą... A owoce (na życzenie uczniów) będą niedługo wprowadzone znowu...;)  

Przepraszam, ale musiałam to napisać, choćby dlatego, że sprzedaję w tak ważnym dla szkoły miejscu i wiem jak cała sprawa wygląda z drugie strony.;)

Angelika Hylak II a
Zmieniony ( 07.03.2009. )
 
Telefon komórkowy w szkole PDF Drukuj Email
Wpisał: Admin   
18.01.2009.

Telefony komórkowe są małymi urządzeniami, które pomagają nam w komunikowaniu się z innymi.

W naszej szkole prawie każdy uczeń posiada taki telefon. Niestety może się z niego cieszyć jedynie w domu, ponieważ używanie telefonu na terenie szkoły jest zabronione. Kiedy się o tym dowiedzieliśmy, był to dla nas cios w samo serce. Bardzo nam się nie spodobał ten pomysł. Protestowaliśmy, wymienialiśmy uwagi, próbowaliśmy znale?ć wiele argumentów by dowieść, że jednak są nam potrzebne w szkole i musimy mieć pozwolenie na korzystanie z nich.

Zmieniony ( 15.02.2009. )
Czytaj całość…
 
Szkolny sklepik PDF Drukuj Email
Wpisał: Admin   
18.01.2009.


W naszej szkole funkcjonuje sklepik. Jest on czynny na dwóch przerwach: śniadaniowej oraz obiadowej. Niestety nie można w nim kupić owoców, ponieważ oprócz słodyczy chipsów i napojów nie ma tam nic innego. Większość uczniów twierdzi, że woli batonika niż jabłko, ale jak ma zmienić swoje podejście skoro nie może tego jabłka kupić?

Zmieniony ( 18.01.2009. )
Czytaj całość…
 
Homoseksualiści. Zwykli ludzie, czy odmieńcy? PDF Drukuj Email
Wpisał: Admin   
13.01.2009.

Kościół uważa, że homoseksualizm to choroba, którą można wyleczyć. Psychologowie, psychiatrzy i inni naukowcy zajmujący się zdrowiem psychicznym, twierdzą, że homoseksualizm nie jest chorobą, zaburzeniem psychicznym czy problemem emocjonalnym. Tak, wiem Bóg stworzył kobietę i mężczyznę, by oni łączyli się w pary. Ale na jednej lekcji religii Pani powiedziała nam, że to Bóg stwarza ludzi takimi, jakimi są i kieruje nimi. Czyli to Bóg stworzył homoseksualistę.
Zmieniony ( 28.01.2009. )
Czytaj całość…
 
Mleko w naszej szkole. PDF Drukuj Email
Wpisał: Admin   
10.01.2009.


Od tego roku szkolnego w naszej szkole uczniowie mogą kupić sobie mleko. Zwykłe (białe) lub czekoladowe. Uczniowie ze Szkoły Podstawowej mleko białe mają za darmo, a za mleko czekoladowe płacą mniej niż gimnazjaliści. Mleko białe dla gimnazjalistów jest również płatne. Dlaczego tak jest?

Czytaj całość…
 
Najbardziej pożądane zajęcia pozaszkolne PDF Drukuj Email
Wpisał: Admin   
10.01.2009.


W naszej okolicy nie ma żadnych ciekawych (opinia wielu z nas) zajęć, na które moglibyśmy chodzić w wolnym czasie (którego mamy bardzo niewiele:)) I to nas trochę smuci. Wiemy, że w Wolsztynie odbywają się różne zajęcia, ale większość z nas nie ma pieniędzy, by dojeżdżać tam po kilka razy w tygodniu.

W Siedlcu mamy świetną salę, w której mogłyby się odbywać warsztaty taneczne. Jest to coś, o czym większość z nas marzy. Po programach telewizyjnych naszła nas ochota na tego typu wysiłek. Nowoczesne techniki tańca takie jak jazz, modern, hip-hop, new style są bardzo drogie i również nas na nie nie stać.

Czytaj całość…
 
Bunt PDF Drukuj Email
Wpisał: Admin   
10.01.2009.


Chyba najbardziej znanym zjawiskiem  w dojrzewaniu jest bunt.  W zasadzie nie zadziwia on już nikogo, bo był obecny w tym czasie od zawsze. Przejawia się najczęściej w szkole i w domu, gdy ktoś wyrazi zdanie inne niż nasze. Wtedy zaczynamy za wszelką cenę bronić naszej opinii. Czasami nawet mamy wrażenie, że wbrew wszystkiemu to ona jest najlepsza i najważniejsza. Takie buntownicze zachowania można zaobserwować w wielu sytuacjach. Przejawem buntu może być też zmiana stylu. Próbujemy protestować w ten sposób przed tym, że wszyscy jesteśmy jednakowi. Bywa, że celowo zmieniamy swoje poglądy. Szukamy podchwytliwych, często dwuznacznych sytuacji i wykorzystujemy je. Nastoletni bunt charakteryzuje się właśnie takimi zmianami. Próbujemy pokazać naszą rację i odrębność od otoczenia. Podkreślamy jak jesteśmy inni, jak różnimy się od reszty.

Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 29 - 35 z 58