Start arrow Warto poczytać!
Warto poczytać!
Prószy śnieg, pada śnieg... PDF Drukuj Email
Wpisa: Karolina Piątek   
18.12.2009.

Zbliżają się święta. Chciałabym się dowiedzieć, jak Wy postrzegacie ten czas. Czy traktujecie go jako dobrze wykorzystany, czy raczej świąt nie powinno być? Niektórzy święta postrzegają jako czas zmarnowany. Dlaczego?

Zmieniony ( 14.01.2010. )
Czytaj cao…
 
Pamiętaj...Nie tylko o sobie PDF Drukuj Email
Wpisa: Admin   
21.11.2009.

Postanowiłam poruszyć ten temat, gdyż pewnie każdy z nas ma jakieś marzenia, jak i również potrzeby. Po długich przemyśleniach stwierdziłam, iż nie ma człowieka, który by ich nie posiadał. Jedni mówią o nich, drudzy wolą nie, aby „nie zapeszać”. Czasem wydaje nam się, że niektórzy ludzie są zamknięci w sobie. Może lepiej jest porozmawiać z taką osobą, niż oceniać. Pytania typu: „Może ona nie chce naszej pomocy” czasem decydują, iż bagatelizujemy problemy innych. A przecież nie wiemy, co dana osoba czuje, więc czemu sami stawiamy sobie odpowiedz na to pytanie?

Czytaj cao…
 
Przyja¼ń wśród dziewcząt PDF Drukuj Email
Wpisa: Karolina Piątek   
16.11.2009.

Czy każda z was ma przyjaciółkę od serca, taką, której może o wszystkim powiedzieć, zwierzyć się jej, a także podzielić się z nią radością czy też smutkiem? Niech każda dziewczyna zada sobie to pytanie. Chciałabym was również zapytać, czy przyja¼nie między dziewczynami w wieku gimnazjalnym, a także ostatnich klasach szkoły podstawowej są w ogóle możliwe? Przecież każda z nas ma najlepsze koleżanki. Dobrze się z nimi rozumie i ciekawie spędza się z nimi czas. Ale czy to można nazwać przyja¼nią?

Zmieniony ( 21.11.2009. )
Czytaj cao…
 
Rady starszej koleżanki PDF Drukuj Email
Wpisa: Admin   
29.09.2009.

Tegoroczni gimnazjaliści (szczególnie z trzeciej klasy) na pewno od samego początku muszą słuchać zdań, które mówią o tym, że najlepiej jak najszybciej wybrać sobie szkołę, do której chcą uczęszczać po gimnazjum. Uczniowie wpuszczają to jednym uchem i wypuszczają drugim. Powiem Wam, kochani moi, że to bardzo zła postawa. Wiem, że kiedy mówią to nauczyciele czy rodzice, to strasznie się denerwujecie, ale niestety mają rację. Oczywiście mogę to potwierdzić, gdyż sama stałam przed tym wyborem i swoją szkołę wybrałam dopiero tydzień przed zawożeniem podań.
Zmieniony ( 29.09.2009. )
Czytaj cao…
 
Coś na zachętę PDF Drukuj Email
Wpisa: Admin   
05.09.2009.


Rok szkolny niestety (albo na szczęście:)) już się rozpoczął. Wróciliśmy do szkolnych ławek, gdzie teraz z uwagą i wielkimi chęciami będziemy pochłaniać  wiedzę, którą nasi kochani nauczyciele będą nam chcieli przekazać w sposób jak najbardziej ciekawy. Ale nie o tym chciałam pisać... Na zakończenie roku nie napisałam żadnego pożegnania. Bo nie będę się z wami żegnać (tak, będę was męczyć następnymi artykułami, tylko tym razem pozwolę sobie na troszkę więcej kontrowersji).

Naczelną byłam dwa lata, za co bardzo dziękuję p. Wiesławie Śmiałek - Stasiak,p. Zbigniewowi Wąsikowi oraz p. Hannie Broniszewskiej. Dwa lata to może nie dużo - ale zawsze coś. Nowe doświadczenia i wspomnienia, to pozostało mi właśnie po tych latach. Przede wszystkim dziękuję za możliwość redagowania tej strony, ponieważ było to pomocne przy wyborze kierunku dalszego kształcenia. Nasze zainteresowania są bardzo ważne, przy wyborze nowej szkoły czy profilu, wiec jeśli ktoś naprawdę lubi pisać, to warto, żeby próbował swoich sił właśnie tu.

Czytaj cao…
 
Bezinteresowność PDF Drukuj Email
Wpisa: Admin   
18.04.2009.

Bezinteresowność w naszych czasach jest zjawiskiem obcym. Zrobię zadanie, ale chcę za nie ocenę. Pójdę do sklepu, ale kupię sobie za to batonika. Pożyczę ci długopis, ale dasz mi za to gumkę. Zawsze chcemy robić coś za coś. A tak nie powinno być.
Czytaj cao…
 
Po co nam imię? PDF Drukuj Email
Wpisa: Admin   
18.04.2009.

Uczniowie bardzo często „zapominają” imion swoich rówieśników. Wołają ich po przezwiskach czy nazwiskach. A to przecież bardzo nieładnie. Po to dostaliśmy imię, by każdy mógł nas właśnie wołać czy prosić o coś wymieniając nasze imię.

     Przezwiska - często niemiłe, obra¼liwe. Osoba, która uzyskała takowe przezwisko jest na pewno w jakiś sposób urażana. Przykrości, które możemy sprawić przezwiskami są naprawdę ogromne. Czy tak trudno do kolegi czy koleżanki zwrócić się po imieniu? Myślę, że nie. Wszyscy mówią, że jeśli mówi się „po nazwisku” to wtedy wszystko jest dobrze. A to również nieprawda. Sama nie lubię, jak ktoś woła mnie po nazwisku, wręcz mnie to denerwuje. Są sytuacje, w których zwrócenie się po nazwisku jest oczywiście wymagane, ale kiedy jest to zwykła sytuacja na boisku czy na korytarzu szkolnym, to nie powinniśmy tak mówić.

Zmieniony ( 14.05.2009. )
Czytaj cao…
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 22 - 28 z 59