Start arrow Ze sportu
Ze sportu
Następnym razem będzie lepiej PDF Drukuj Email
Wpisał: Admin   
25.02.2016.

Ledwo w naszej sali skończyły się jedne zawody, już następnego dnia odbywały się kolejne. Zaraz po gminnych rozgrywkach dziewcząt (11.02), 12 lutego odbyły się zawody dla chłopców w piłkę ręczną, w których uczestniczyły cztery drużyny: z Siedlca, Belęcina, Tuchorzy i Chobienic.

Reprezentacja Siedlca trenowana przez panią Zdzisławę Łopuszyńską zaczęła meczem z Chobienicami. Już od początku wszystko wskazywało na zwycięstwo naszych i tak się właśnie stało. Drugi mecz nie był już tak udany jak poprzedni. Rozgrywka Siedlec kontra Tuchorza zakończyła się zdecydowaną porażką. Ostatni mecz był najcięższy, bo reprezentanci naszej szkoły mieli grać z niepokonanym Belęcinem. Niestety nie zdobyliśmy żadnej bramki, podczas gdy nasi przeciwnicy mieli ich multum. Na pewno jedynym z najciekawszych był mecz Tuchorzy i Belęcina. Co prawda wynik stale kontrolowali belęcinianie, jednak emocje towarzyszyły wszystkim do końca.

Zmieniony ( 25.02.2016. )
Czytaj całość…
 
Walczymy dalej PDF Drukuj Email
Wpisał: Admin   
15.02.2016.

11 lutego w siedleckiej sali gimnastycznej odbyły się zawody dziewcząt w piłkę ręczną. Ich celem było wyłonienie dwóch najlepszych zespołów gimnazjalnych z gminy Siedlec. Reprezentacja naszej szkoły w składzie: Martyna Paździor, Marysia Gaweł, Ada Waśko, Martyna Młynarz, Roksana Ksiąg, Paulina Szlafka, Ola Piątyszek, Maja Stachowiak, Sara Matysik, Patrycja Walczak, Ola Przybyła, Gabrysia Całus, Agata Kujbida i Klaudia Dolata rozgrzewała się już od początku pierwszej lekcji. Gdy zabrzmiał dzwonek, zespoły z Tuchorzy, Belęcina i Siedlca ustawiły się w szeregu w oczekiwaniu na rozpoczęcie rozgrywek. Mecze miały trwać niespotykanie długo, bo aż 2 razy po 15 minut.

Pierwszy mecz był dla nas niesamowicie ważny. Graliśmy z Belęcinem. Nasze dziewczyny grały dobrze, ale wykończenie akcji (rzuty do bramki) nie wychodziły. Gdyby nie to, zapewne wynik meczu byłby inny. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0:3 dla przeciwniczek. Kiedy zaczynała się druga połowa, jeszcze nic nie było stracone. Ale znów przez proste błędy, np. złe podania, straciłyśmy kolejne 3 bramki. Jedynie dwie akcje w naszym ataku okazały się skuteczne. Cały mecz zakończył się wynikiem 2:6. Oznaczało to dla nas tylko jedno, żeby przejść dalej, musimy wygrać z Tuchorzą.

Zmieniony ( 15.02.2016. )
Czytaj całość…
 
Czas próby - sparing w piłce ręcznej PDF Drukuj Email
Wpisał: Admin   
28.12.2015.

Niedługo odbędą się gminne, a później powiatowe zawody w piłkę ręczną dziewcząt z gimnazjum. Z tego właśnie powodu nasz zespół w składzie: Martyna Paździor, Marysia Gaweł, Klaudia Dolata, Patrycja Walczak, Martyna Młynarz, Ola Piątyszek, Agata Kujbida , Maja Stachowiak, Roksana Ksiąg, Ola Przybyła, Sara Matysik, Ada Waśko, Paulina Szlafka uczestniczył w sparingu z reprezentacją szkoły z Tuchorzy. Mecz miał miejsce 16. 12. 2015 r. po lekcjach w naszej sali gimnastycznej. Spotkanie można uznać za udane. Padło kilka bramek, o których warto powiedzieć, np. bramka Mai Stachowiak z kontry czy Klaudii Dolaty z koła. Ta ostatnia zakończyła się bolesnym upadkiem. Na całe szczęście nic poważnego się nie stało i obyło się bez kontuzji. Trzeba też wspomnieć o Sarze Matysik, która miała kilka przepięknych akcji ze skrzydła i o bramkarce, która nie traciła głowy w trudnych sytuacjach. Podczas przerwy w meczu nasza pani trener Krystyna Zwirn zwołała wszystkie dziewczyny, kazała się skupić i wyeliminować liczne błędy. Okazuje się, że nadal musimy pracować nad podaniami i atakiem na bramkę (np. ósemki, których dziewczyny nie pokazały). To nie są nasze mocne strony, jednak jeżeli zbierzemy się w sobie i każda będzie sumiennie chodzić na treningi, uda się wygrać. Ten sparing pokazał, że czeka nas jeszcze wiele, wiele, wiele pracy i zaangażowania ze strony zawodniczek.

Czytaj całość…
 
Nie zawsze się udaje, ale taki jest sport PDF Drukuj Email
Wpisał: Admin   
28.11.2015.

Dnia 5 listopada 2015 roku uczniowie naszej szkoły pod opieką niezawodnej pani Krystyny Zwirn wzięli udział w powiatowych zawodach w badmintona, które odbyły się w Gimnazjum nr 1 w Wolsztynie. Ze szkoły podstawowej były to dziewczyny- Karolina Cicha, Marta Ceglarek i Nikola Niewiadomska oraz chłopcy- Adrian Birk, Nikodem Górny i Seweryn Mania. Gimnazjum reprezentowały: Ada Waśko, Iwona Ksiąg, Roksana Ksiąg i ja, Wiktoria Czerniak.

Zmieniony ( 28.11.2015. )
Czytaj całość…
 
Projekt Multisport PDF Drukuj Email
Wpisał: Admin   
06.11.2015.

W tym roku szkolnym nasza szkoła po raz kolejny bierze udział i kontynuuje zajęcia sportowe z ucznennicami i uczniami klas IV-VI w ramach projektu Multi Sport. Zajęcia prowadzi Krystyna Żwirn i Zdzisława Łopuszyńska. W ramach tych zajęć prowadzone były zajęcia z badmintona , uczestniczyl w nichi i przekazywali swoją wiedzę zaproszeni przez panią Krysię uznani światowi zawodnicy tej dyscypliny sportu Natalia Pocztowiak i Mao Hong z Szanghaju.

Zmieniony ( 15.11.2015. )
Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 41 - 50 z 122