Start arrow Ze sportu
Ze sportu
Piłka ręczna jest kobietą! PDF Drukuj Email
Wpisał: Admin   
13.03.2018.
To nie przypadek, że tegoroczne Mistrzostwa Powiatu w Piłce Ręcznej dziewcząt odbyły się w Dzień Kobiet. Piłka ręczna to sport dla walecznych, odważnych i silnych osób, a takimi są kobiety. W

szystkie uczestniczki tego turnieju reprezentowały naprawdę dobry poziom, a rywalizowały szkoły z Belęcina, Przemętu, Bucza, Wolsztyna (SP 1 oraz SP 2) oraz Siedlca.

Pierwszy mecz dla gospodyń mistrzostw nie był łatwy. Handball z emocji słynie -tutaj to powiedzenie sprawdziło się w stu procentach! Niestety stres oraz emocje wzięły górę i dziewczyny przegrały mecz z rywalkami ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Wolsztynie 4:8.

Zmieniony ( 13.03.2018. )
Czytaj całość…
 
Wykonali plan i jadą na Mistrzostwa Polski PDF Drukuj Email
Wpisał: Admin   
16.09.2017.

Mowa tu o Michale Maciaszczyku i Filipie Kozinie oraz ich trenerce Pani Krystynie Zwirn. W Goleniowie 10 września 2017 roku został zorganizowany Makroregion Młodzików w Lekkiej Atletyce. Są to ćwierćfinały Mistrzostw Polski. Chłopcy przygotowywali się bardzo długo do najważniejszych zawodów w swojej dotychczasowej karierze. W wakacje wyjechali do Rewala wraz ze swoim klubem WMLKS NADODRZE POWODOWO, aby wykuwać życiową formę na te właśnie zawody.

Michał Maciaszczyk zadebiutował w biegu na 2000 m z rewelacyjnym czasem 6:03.13, zdobywając srebrny medal i zapewniając sobie udział na Mistrzostwach Polski. Michał przegrał złoty medal z chłopakiem, który zajmuje obecnie pierwsze miejsce w tabelach w Polsce na tym dystansie, ale wierzymy, że odegra się za dwa tygodnie w Białej Podlaskiej (to właśnie tam odbędą się najważniejsze zawody dla młodzików).

Czytaj całość…
 
Zagrajmy jeszcze PDF Drukuj Email
Wpisał: Admin   
16.09.2017.

Rozpoczęcie roku szkolnego nie dla wszystkich uczniów jest przyjemnym wydarzeniem, bo kończą się wakacje i trzeba wrócić do nauki, a nie każdy ją lubi. Na szczęście sport kocha większość.

4 września 2017 roku w sali gimnastycznej w Siedlcu miało miejsce wydarzenie, które nazwaliśmy: “Akcja: Zagrajmy jeszcze" i było wyrazem naszej miłości do sportu właśnie.

Tego dnia na boisku do piłki ręcznej spotkało się trzydzieści jeden wyjątkowych dziewczyn. Wyjątkowych dlatego, gdyż były to absolwentki siedleckiej szkoły oraz obecne uczennice, które kochają piłkę ręczną. Miałam przyjemność być organizatorką wydarzenia. Chciałam w ten sposób uczcić jubileusz dziesięciolecia nieprzerwanego grania w piłkę ręczną drużyny rocznika 1998 w składzie: Laura Mikołajewicz, Natalia Górna, Natalia Jasztal, Monika Krawczyk, Aleksandra Frajer, Marietta Reimann, Oliwia Niewiadomska, Angelika Ceglarek, Katarzyna Przybyła, Karolina Kardacz, Natalia Lupa pod kierunkiem Pani Trener Krystyny Zwirn. Nie każdy wie, że ten zespół pomimo ukończenia szkoły w Siedlcu co roku kilkakrotnie powracał, aby znów wspólnie pograć w ręczną.

Czytaj całość…
 
Młodzi wiedzą co dobre! PDF Drukuj Email
Wpisał: Admin   
30.06.2017.

Pierwszy dzień wakacji. Można by powiedzieć, że uczniowie nie chcą mieć ze szkołą i wszystkim, co z nią związane, nic do czynienia, a tu miłe zaskoczenie!

Pomimo że Wojewódzka Spartakiada LZS w Żerkowie została zaplanowana na pierwszy dzień wakacji, to uczniowie szkół: siedleckiej oraz chobienickiej wyrazili chęć wzięcia udziału w tych zawodach. Ekipa składała się z sześciu dziewczyn. Były to: Kinga Napierała, Alicja Matysiak, Agnieszka Ślęczkowska, Patrycja Bachmann, Angelika Świder i Wiktoria Rejman. Reprezentowało nas też dziesięciu chłopaków, czyli: Michał Maciaszczyk, Filip Kozina, Oskar Kruszyński, Karol Duda, Hubert Cegłowski, Jakub Sienkiewicz, Adrian Drążek, Aleks Czerniak, Szymon Kliem, Aleksander Adamczak. Konkurencje, w jakich młodzież brała udział, były nietypowe, np. rzut beretem, wędkowanie na sucho, tor przeszkód, strzał z wiatrówki, rzut przedmiotami do celu, rzut lotką, strzały piłką do bramki, podnoszenie odważnika, rzut piłką lekarską oraz rzut piłką do kosza. Wszyscy z wielkim zaangażowaniem i radością brali udział w tych zaskakujących konkurencjach. Przyniosło to bardzo dobre rezultaty, a mianowicie 3 medale: 2 złota - Oskar Kruszyński w pokonywaniu toru przeszkód na czas, Kinga Napierała w rzucaniu przedmiotami do celu oraz jeden srebrny krążek - Michał Maciaszczyk w pokonywaniu toru przeszkód (przegrywają z Oskarem złoty medal o 1 sekundę).


Czytaj całość…
 
Lekkoatletyczne Mistrzostwa Powiatu PDF Drukuj Email
Wpisał: Admin   
07.05.2017.

Dnia 27 kwietnia br. grupa uczniów z gimnazjum pod opieką pani Krystyny Zwirn wzięła udział w Indywidualnych Lekkoatletycznych Mistrzostwach Powiatu, które odbyły się na stadionie w Wolsztynie. Zawody rozpoczęły się o godzinie 11.00. Wystartowali na nich gimnazjaliści z całego powiatu wolsztyńskiego. Warunki pogodowe nie były idealne, ale sprzyjały startom.

Oto nasi medaliści:

Zmieniony ( 07.05.2017. )
Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 10 z 100