Start arrow Muzyka od A do Z
Muzyka od (A)bby do (Z)appy
Włodek Pawlik - Grand Piano (ARMS Records 2009) PDF Drukuj Email
Wpisał: Admin   
07.03.2009.

Tym razem zupełna nowość. Porcja najczystszych d?więków wydobytych spod palców Włodka Pawlika. Na dwóch płytach znalazło się 25 kompozycji. Jest to zapis improwizacji, które miały miejsce podczas dwóch sesji w Studiu S1 Polskiego Radia. Tylko fortepian i dłonie pianisty. Sam artysta stwierdził, że była to świadoma decyzja, żeby zarejestrować unikalny proces tworzenia muzyki na żywo. Czysty, piękny i jakże wyra?ny przekaz. To bardzo szczera i zarazem dająca wiele do myślenia muzyka. Można śmiało zamknąć przy niej oczy i śnić swoje własne obrazy. Marzyć, rozmyślać… To muzyka, która „zmusza” do słuchania, nie powinno się przy niej zajmować czym innym. Płyta jest bardzo dobrze nagrana, d?więki płynące z głośników są bardzo naturalne. Utwory nie mają własnych tytułów, żeby nie sugerować nic słuchaczom. Należy uruchomić własną wyobra?nię. Szkoda, że tak mało nagrywanych jest improwizacji, które praktycznie raz zagrane umierają. A tu mamy ślad tych dwóch sesji nagraniowych. Polecam serdecznie – nie bójcie się posłuchać tej muzyki!!!

Zmieniony ( 26.11.2011. )
Czytaj całość…
 
Kraftwerk: Die Mensch-Maschine (EMI 1978) PDF Drukuj Email
Wpisał: Admin   
15.02.2009.

 

Pionierzy muzyki elektronicznej. Ich muzyka inspirowała rzesze twórców techno, synth pop, electro, new wave, a także hip hop. Ciekawostką jest fakt, że często wydawali swoje płyty w 2 wersjach: niemieckiej i angielskiej. Omawiana płyta ukazała się również pod tytułem „The Man-Machine”. Do najbardziej znanych utworów należą „Das Modell” („The Model”) i „Die Roboter” („The Robots”). Podczas swoich występów zastępowały ich niekiedy prawdziwe roboty o ludzkich kształtach. Mimo, iż ta muzyka ma już ponad 30 lat, to myślę, że wcale się nie zestarzała. Spośród innych płyt grupy z Dusseldorfu polecam również „Trans-Europe Express” / „Trans-Europa Express”, „Computerwelt” / „Computer Word” oraz „Autobahn”.

Zmieniony ( 15.02.2009. )
Czytaj całość…
 
Deep Purple - Made In Japan (EMI 1972/1998) PDF Drukuj Email
Wpisał: Admin   
08.02.2009.
Dzisiaj trochę mocniejszego grania. Klasycy hard rocka – grupa Deep Purple ze swoim najlepszym albumem koncertowym, nagranym w 1972 roku w Japonii. Grupa powstała w 1968 roku, początkowo pod nazwą Roundabout. Wielu krytyków muzycznych uznaje te nagrania za najlepszą płytę koncertową w historii rocka. Podzielam ten pogląd i dodam, że nie wypada nie znać tej płyty. Oryginalny album analogowy (tzw. czarny krążek) zmieścił się na jednej płycie CD. W roku 1998 ukazała się jego zremasterowana wersja jubileuszowa z dodatkowym krążkiem z trzema nagraniami, które wcześniej ni zmieściły się na płytach analogowych. Japończycy mają szczęście do pięknych i udokumentowanych koncertów. Cały koncert jest genialny, a na szczególna uwagę zasługują moim zdaniem „Child In Time”, „Smoke On The Water”, „Highway Star” oraz „Strange Kind Of Woman”. Polecam!!!
Zmieniony ( 08.02.2009. )
Czytaj całość…
 
Agnetha Fältskog - My Colouring Book (Warner 2004) PDF Drukuj Email
Wpisał: Admin   
01.02.2009.
Zacznę od płyty, która mocno związana jest z tak modnym obecnie zespołem ABBA. Który to już raz moda na Abbę powraca? Agnetha Fältskog była wokalistką tej grupy w latach 1972-1982. Po konfliktach personalnych (zespół tworzyły dwa małżeństwa, które się rozpadły) grupa rozpadła się i mimo wielu bardzo korzystnych propozycji finansowych nigdy nie wrócić na scenę. Agnetha powróciła do nagrywania płyt solowych. „My Colouring Book” jest jej ostatnią, jak dotąd, płytą, na której zamieściła własne wersje utworów ze swej młodości. Są tu zarówno utwory znane „Sealed With a Kiss”, „Fly Me To The Moon” jak i mniej znane „My Colouring Book” czy przepiękne „If I Thought You’d Ever Change Your Mind” i „Past, Present and Future”. Poszukajcie tej płyty, bo warto. Myślę, że może wielu z Was zauroczyć, tak jak się to stało ze mną!

Zmieniony ( 02.04.2009. )
Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 45 - 48 z 48