Start arrow Wywiady
Wywiady
Każdy może być wolontariuszem PDF Drukuj Email
Wpisa: Admin   
01.02.2016.

O pomocy zwierzętom i radości, jaką daje taka działalność, z Panią Natalią Ekiert Klapsa rozmawia Wiktoria Czerniak

Jak zaczęła się Pani przygoda z wolontariatem?

Moja przygoda zaczęła się 10 lat temu, tak myślę. To już sporo czasu. Szukałam wówczas swojego psa. Tak trafiłam do przytuliska w Wolsztynie. Dziesięć lat temu nie wyglądało tak jak teraz. Było to tylko parę kojców. Prowadziła je gmina, ale w rzeczywistości robił to jeden pan, który umieszczał psy w klatkach, ale nie reklamował ich. Psy były raczej zaniedbane. Od tego momentu zaczęła się moja i koleżanek przygoda z przytuliskiem. Na początku było nas trzy dziewczyny, teraz grupa się powiększyła i działamy już jako 15 osób.

Czytaj cao…
 
Początki w gimnazjum PDF Drukuj Email
Wpisa: Admin   
21.11.2015.

W czerwcu tego roku pożegnaliśmy uczniów klas trzecich gimnazjum, a we wrześniu ich brak uzupełnili nowi, którzy przyszli do klas pierwszych. Czy coś się zmieniło dla tych nowych, bo przecież wciąż są w tym samym budynku, wśród tych samych nauczycieli? Aby to sprawdzić, postanowiłyśmy zadać parę pytań wybranym losowo uczniom klas pierwszych i ich nowym wychowawcom.

Najpierw pytania skierowaliśmy do uczniów. Zapytałyśmy, z czego są zadowoleni jako uczniowie gimnazjum.

Zmieniony ( 04.12.2015. )
Czytaj cao…
 
W szkole jest fajnie! PDF Drukuj Email
Wpisa: Admin   
07.11.2015.

Kilka dni temu udałyśmy się do najmłodszych uczniów, żeby dowiedzieć się, co myślą o szkole po dwóch miesiącach od rozpoczęcia nauki. Odwiedziłyśmy klasę I b, której wychowawczynią jest pani Joanna Lemańska. Ku naszemu zdziwieniu dzieci zachowywały się naturalnie i były zainteresowane spotkaniem. Bardzo nas to ucieszyło. Bałyśmy się, że nasi najmłodsi koledzy nie dadzą nam dojść do słowa. A jednak nie! Udało się rozpocząć rozmowę, zadając pierwsze pytanie:

 
Zmieniony ( 07.11.2015. )
Czytaj cao…
 
Sebastian Koszela o swojej pasji. PDF Drukuj Email
Wpisa: Admin   
13.03.2013.
Sebastian Koszela

Absolwenci szkoły utrzymują z nami kontakt. Kolejna wypowiedź absolwenta naszej szkoły. Dziś pragniemy przedstawić co nam uczniom szkoły w Siedlcu chce powiedzieć zawodnik naszego UKS-u "Absolwent", były reprezentant Polski w unihokeju Sebastian Koszela:

"Lata spędzone w Szkole Podstawowej w Siedlcu były czasem bardzo miłym i znaczącym w moim życiu. Spotkałem tam wielu fajnych ludzi z okolicznych miejscowości, z którymi do dziś mam dobry kontakt. Był to okres gdy każdego dnia dojeżdżało się do szkoły autobusem wraz z innymi dzieciakami a po szkole bawiło razem grając w różne gry. Myślę, że każdy może powiedzieć iż tego typu szkoła zapewniła mu również podstawową edukację. Bardzo miło wspominam lekcje języka polskiego ze swoją wychowawczynią czy też wyjątkowe lekcje matematyki z dyrektorem szkoły. Ci ludzie, nauczyciele, również mieli swój duży udział w naszym wychowaniu.

Czytaj cao…
 
Sport - moją pasją PDF Drukuj Email
Wpisa: Admin   
23.02.2013.
Dawid Kuhnke

Absolwenci szkoły utrzymują z nami kontakt. Przykładem mogą być byli sportowcy naszej szkoły, dziś pragniemy przedstawić co nam uczniom szkoły w Siedlcu chce powiedzieć nasz starszy kolega, sportowiec, reprezentant Polski - Dawid Kuhnke, który będąc uczniem szkoły podstawowej a następnie gimnazjum był dobrym skoczkiem w dal, piłkarzem piłki ręcznej i nożnej oraz wyróżniającym się zawodnikiem unihokeja.

Zmieniony ( 23.02.2013. )
Czytaj cao…
 
Rozmowa z Panią psycholog Emilią Kicińską PDF Drukuj Email
Wpisa: Admin   
15.04.2012.

Natalia Jasztal, Laura Mikołajewicz: Jakie są zalety Pani zawodu?

Emilia Kicińska: W spotkaniu z drugim człowiekiem cenię szczególnie autentyczność i poznanie ludzkiej psychiki, a za największe zalety pracy psychologa uważam elastyczność i kompleksowość. Stąd również chętnie współpracuję z rodzicami, nauczycielami prowadzącymi zajęcia z uczniami z naszej szkoły.

Jakie jest Pani hobby?

W wolnych chwilach uwielbiam grać na fortepianie, w szczególności muzykę rozrywkową i jazz.

Jak się układa Pani współpraca z uczniami?

Współpraca z dziećmi i młodzieżą układa mi się pomyślnie, zwłaszcza jeśli rodzice i nauczyciele angażują się w proces pomagania. Serdecznie zachęcam do spotkania każdego ucznia, który chciałby ze mną porozmawiać na temat własnych trudności, problemów np. w relacjach w środowisku domowym, czy szkolnym i innych, które utrudniają mu codzienne funkcjonowanie. Chętnie znajdę czas, aby mu pomóc.

Czytaj cao…
 
Wchodzę tutaj z uśmiechem PDF Drukuj Email
Wpisa: Admin   
20.03.2011.
Hanna Broniszewska  
Hanna Broniszewska
Natalia Jasztal: Jak długo pracuje Pani w naszej szkole? Jakie są Pani wrażenia?
Hanna Broniszewska: Pracę w szkole rozpoczęłam w 1989 roku. Jestem zadowolona z tej pracy i nie wyobrażam siebie w innym miejscu!

N.J.: Jakie były początki Pani pracy w szkole?
H.B.: Początek wbrew pozorom wcale nie był ciężki. Na pewno bardzo dużo czasu zajmowało mi przygotowywanie się do lekcji.
N.J.: Obecnie jest Pani wychowawczynią klasy IV b. Jak się z nimi pracuje?
Zmieniony ( 20.03.2011. )
Czytaj cao…
 
Wszystkich bardzo dobrze wspominam PDF Drukuj Email
Wpisa: Admin   
20.08.2010.
Marta Tomiak  
Marta Tomiak

Na dziś przygotowałam wywiad z kolejną osobą - Martą Tomiak, zeszłoroczną  absolwentką. Marta chętnie zgodziła się na wywiad i śmiało opowiadała o przyja¼niach zawartych w gimnazjum i o przywiązaniu do szkoły w Siedlcu. 

Patrycja Hoffmann: Jak wspominasz Gimnazjum w Siedlcu?

Marta Tomiak: Bardzo dobrze! Wtedy wszystko wydawało się takie proste. Do szkoły zawsze szłam z uśmiechem na twarzy zastanawiając się, co nowego się wydarzy. Czasami tez szłam ze strachem, bo bałam się, czy czasem pan Wąsik nie wpadnie na pomysł, aby mnie spytać! Ale ogólnie to było naprawdę super. Hehe, a zwłaszcza w ostatniej klasie.  

P.H.: Czy bywało tak, że bardzo nie chciałaś pójść do szkoły?

Zmieniony ( 20.08.2010. )
Czytaj cao…
 
Chciałabym tam wrócić... PDF Drukuj Email
Wpisa: Admin   
17.08.2010.
Hania Waligóra  
Hania Waligóra

Dziś  dość nieoczekiwanie przeprowadziłam kolejny wywiad z absolwentką  naszej szkoły. Tym razem była to Hania Waligóra, która ukończyła gimnazjum w roku 2009. Jeszcze tak niedawno była w murach tej szkoły - dziś wspomina i mówi, że chciałaby tam wrócić jeszcze raz! 

Patrycja Hoffmann: Jak wspominasz siedleckie Gimnazjum? Czy w ogóle masz co wspominać?

Hania Waligóra: Hm, bardzo dobrze, jest dużo miłych wspomnień! Lubię sobie przypominać, jak to było w gimnazjum, cały czas jakieś wariacje! Chciałabym mieć jeszcze raz taką klasę jak moja poprzednia 3a!  

P.H.: Sama szkoła jak i uczniowie kojarzą Ci się bardzo dobrze. Czy tak samo miło wspominasz nauczycieli? Których najlepiej i dlaczego?

Zmieniony ( 17.08.2010. )
Czytaj cao…
 
Wspomnienia absolwentki naszej szkoły PDF Drukuj Email
Wpisa: Admin   
30.07.2010.
Marta Wojciechowska  
Marta Wojciechowska

Rozpoczynamy wakacyjną akcję z wywiadami od absolwentki z roku 2008 - Marty Wojciechowskiej. Opowie nam ona o swoich przeżyciach i wspomnieniach ze szkoły w Siedlcu. 

Patrycja Hoffmann - Zacznijmy więc od początku. Jak wspominasz czas spędzony w siedleckiej szkole? 

M.W. Było śmiesznie, czasem poważnie, ale zawsze fajnie. No, bo jak mogło być niefajnie, skoro się obrzucało śniegiem na korytarzach, wyrzucało plecaki przez okna i polewało wodą wszystkich prócz nauczycieli? Tylko szkoda, że nauczyciele nie podzielali naszej radości, co zawsze nas trochę smuciło! Jedyne niemiłe rzeczy to: kartkówki, sprawdziany i odpowiedzi! Ale tego chyba nikt nie lubi! 

P.H. Czyli wspomnienia w większości pozytywne. A pamiętasz może jakąś śmieszną sytuację, która przydarzyła Ci się (lub całej Twojej klasie), kiedy chodziłaś do tej szkoły?

Zmieniony ( 30.07.2010. )
Czytaj cao…
 
Zobacz te…