Start arrow Kalendarium
Kalendarium
pażdziernik 2005 r. PDF Drukuj Email
Wpisał: Admin   
15.11.2005.

We wrześniu i pa?dzierniku uczniowie Gimnazjum w Siedlcu wykonywali następujące zadania:

 • Od lipca 2005 r. grupa młodzieży pod opieką D. Brudło, Z. Mąkosy i Z. Wąsika wykonuje prace związane z projektem edukacyjnym pod nazwą „Na tropach historii. Powstanie Wielkopolskie 1918/1919 w gminie Siedlec. Płyta CD”. Projekt uzyskał dotację finansową w ramach grantowego konkursu ogłoszonego przez Polską Fundację Dzieci i Młodzieży.
 • Trzy zawodniczki Gimnazjum w Siedlcu (J. Górna, L. Molicka, I. Nowak) wzięły udział w Wolsztyńskim Dniu Rzutów LA, które odbyły się 2.10.2005 r.
 • Dnia 4.10.2005 r. odbyły się wybory bezpośrednie do Rady Samorządu Uczniowskiego Gimnazjum w Siedlcu. W wyniku głosowania i pó?niejszych ustaleń Zarząd stanowią uczniowie: M. Wita (przewodniczący), P. Grześkowiak (z-ca przewodniczącego), P. Tomys (skarbnik), A. Brudło (sekretarz) oraz E. Dziubek, A. Lewandowski i W. Stępczak (członkowie).
 • Również tego dnia szkoła wzięła udział w programie Centrum Edukacji Obywatelskiej „Młodzi głosują”. Tym razem odbyły się wybory prezydenckie. Uczniowie mieli okazję dowiedzieć się, jakie są zasady organizowania i przeprowadzania wyborów.
 • Młodzież Gimnazjum w Siedlcu dnia 5.10.2005 r. reprezentowała szkołę, gminę i powiat w Mistrzostwach Województwa Wielkopolskiego Szkół Wiejskich w Ostrzeszowie. Na wyróżnienie zasługują: M. Woga, L. Molicka, I. Nowak, M. Materna, A. Żychlińska i M. Rzepa.
 • Mistrzostwa Powiatu w Indywidualnych Biegach Przełajowych w Wolsztynie odbyły się 6.10.2005 roku. W tych zawodach awans do finału uzyskały: M. Rzepa, A. Żychlińska, M. Kasprowska, M. Materna oraz O. Rogozińska. Drużynowo dziewczęta zajęły I miejsce w powiecie.
 • W dniach 10.10. – 21.10.2005 r. uczniowie przyłączyli się do akcji „Góra grosza” organizowanej co roku pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej. Zebrane pieniądze przeznaczone są na doposażenie domów dziecka oraz tworzenie nowych rodzinnych domów dziecka.
 • Uczniowie reprezentowali naszą Szkołę także w Mistrzostwach Powiatu w Sztafetowych Biegach Przełajowych (12.10.2005 roku). Dziewczęta zajęły II miejsce i wicemistrzostwo powiatu. Do finału WIMS zabrakło niewiele.
 • Z okazji Dnia Edukacji Narodowej dnia 17.10.2005 r. w szkole odbyła się uroczysta akademia, którą przygotowali uczniowie Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Siedlcu.
 • Dnia 17.10.2005 r. nauczyciele ze Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Siedlcu uczestniczyli w szkoleniowej Radzie Pedagogicznej, której tematem była pierwsza pomoc przedmedyczna. Pedagodzy mieli okazję posłuchać informacji na temat udzielania pierwszej pomocy oraz obejrzeć pokaz, a potem wykonać na fantomie sztuczne oddychanie i masaż serca.
 • Już po raz szósty zostały zorganizowane „Otrzęsiny gimnazjalisty” (18.10.2005r.). Pierwszoklasiści musieli przebrnąć przez 16 konkurencji, które przygotowała klasa II b. W wykonywaniu zadań zwyciężyła klasa I b, która zyskała sobie prawo do zorganizowania podobnej imprezy w przyszłym roku szkolnym.
 • Troje uczniów (jedyna grupa z gminy Siedlec) dnia 21.10.2005 r. wzięło udział w dyskusji w ramach Europejskiego Roku Edukacji Obywatelskiej. Spotkanie odbyło się w Gimnazjum w Kębłowie i zostało zorganizowane przez Klub Europejski Gimnazjum w Kębłowie oraz Fundację ODZEW z Leszna. Celem debaty było zwiększenie świadomości narodowej, obywatelskiej i kulturowej młodzieży.
 • Dnia 23. 10. 2005 roku młodzież Gimnazjum w Siedlcu startowała w Biegu Zbąskich i drużynowo zajęła III miejsce.
 • W eliminacjach gminnych (26.10.2005 roku) do XVIII Turnieju Recytatorskiego Literatury Staropolskiej im. Andrzeja Krzyckiego siedleckie Gimnazjum reprezentowało sześć uczennic. Spośród nich Alicja Brudło zajęła I miejsce, a Estera Walkowiak uplasowała się na miejscu II (trzecie zdobyła uczennica ZSPiG w Tuchorzy). Dziewczęta będą rywalizowały z uczniami innych gmin dnia 7.11.2005 r. w Wolsztynie.

Opracowała Wiesława Śmiałek

Zmieniony ( 15.11.2007. )
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 64 - 65 z 65