Start arrow Programy edukacyjne
Programy edukacyjne
Projekty edukacyjne w naszej szkole PDF Drukuj Email
Wpisa³: Admin   
06.06.2012.


Logo projektu "Na tropie mleka od siedleckiej krowy
"

Od początku marca nasza szkoła bierze udział w projekcie "eSzkoła - Moja Wielkopolska". Oprócz nas przystąpiło do niego ponad 100 szkół z Wielkopolski.

Każda z uczestniczących szkół musi w ciągu trzech lat zrealizować 9 projektów edukacyjnych. W bieżącym roku realizujemy 3 projekty:

  • „Od kamyka do grosika” – pod kierunkiem pani Magdaleny SoÅ‚tysiak
  • „Podróże bez wizy, paszportu i GPS-u” – pod kierunkiem pani Ludwiki Wity
  • „Na tropie mleka od siedleckiej krowy” – pod kierunkiem pana Zbigniewa WÄ…sika

Ten ostatni realizowany jest przez grupę uczniów z klasy Ib gimnazjum. W jego ramach między innymi została stworzona strona internetowa (jest ona ciągle rozwijana i uzupełniana) opisująca działania podejmowane w projekcie. Strona ta, podobnie jak strony tworzone przez inne grupy, bierze udział w głosowaniu na najlepszy projekt spośród wszystkich tegorocznych.

Aby projekt danej grupy uzyskał jak największą ilość głosów, wystarczy kliknąć w gwiazdki (lewa strona u dołu), wpisać kod z obrazka w pojawiającym się okienku i zatwierdzić. Im więcej kliknięć, tym większe szanse na dobre miejsce.

Dzięki udziałowi szkoły w tym przedsięwzięciu, otrzymaliśmy nowe laptopy, tablety i tablicę interaktywną. Docelowo w całym budynku będzie dostęp do bezprzewodowego internetu.

 

Strony projektów:

Zachęcamy do głosowania!



Logo projektu "Podróże bez wizy, paszportu i gps-u

Zmieniony ( 04.07.2012. )
Czytaj ca³o¶æ…
 
O projekcie PDF Drukuj Email
Wpisa³: Admin   
16.06.2010.

Projekt „Teatr doda nam skrzydeÅ‚”

 PomysÅ‚  na utworzenie grupy teatralnej skupiajÄ…cej mÅ‚odzież w wieku szkolnym powstaÅ‚ już dość dawno. UdaÅ‚o siÄ™ go zrealizować głównie ze Å›rodków Europejskiego Funduszu Rozwoju Wsi Polskiej w ramach programu „Razem Możemy WiÄ™cej”. Wniosek zostaÅ‚ zÅ‚ożony przez Stowarzyszenie Kulturalno Edukacyjne Siedlec. CzÅ‚onkowie Stowarzyszenia, czÄ™sto jednoczeÅ›nie nauczyciele ZespoÅ‚u SzkoÅ‚y Podstawowej i Gimnazjum w Siedlcu zachÄ™cili mÅ‚odzież do stworzenia staÅ‚ej grupy teatralnej. Stowarzyszenie chciaÅ‚o w ten sposób nawiÄ…zać do tradycji teatralnych wsi. W naszej miejscowoÅ›ci w czasie zaborów i w okresie miÄ™dzywojennym istniaÅ‚y amatorskie zespoÅ‚y teatralne. Sztuki byÅ‚y wystawiane m. in. przez Kółko Rolnicze, Straż PożarnÄ… i Katolickie Stowarzyszenie MÅ‚odzieży Polskiej. Obecnie przy Gminnym OÅ›rodku Kultury dziaÅ‚a grupa teatralna zÅ‚ożona ze starszej mÅ‚odzieży prowadzona przez Grzegorza ÅšmiaÅ‚ka. Natomiast przy ZSPiG w Siedlcu istnieje od kilku lat kółko teatralne „Radość”. Należą do niego dzieci w wieku 7 – 10 lat. BrakowaÅ‚o wiÄ™c propozycji dla dzieci starszych.

Jak ważnÄ… rolÄ™ może odegrać zabawa w teatr, nie trzeba chyba nikogo przekonywać. To nie tylko propozycja na zagospodarowanie wolnego czasu i krok ku wyrównywaniu szans dzieci wiejskich. „Doda skrzydeÅ‚” dziÄ™ki stworzeniu możliwoÅ›ci rozwijania zdolnoÅ›ci aktorskich, plastycznych, czy literackich. Odgrywanie roli może pomóc dziecku nieÅ›miaÅ‚emu i zakompleksionemu „otworzyć siÄ™”, ponieważ w masce, jakÄ… jest rola, bÄ™dzie bardziej skÅ‚onne do wyrażania uczuć i emocji. ZwiÄ™kszy siÄ™ też odporność na stres i wzrosnÄ… ambicje. Teatr bÄ™dzie miejscem, gdzie można wyzbyć siÄ™ kompleksów i uksztaÅ‚tować poczucie odpowiedzialnoÅ›ci osobistej i grupowej.

Grupa teatralna powstała kilka miesięcy temu. Ciężko pracowała pod kierunkiem pani Hanny Broniszewskiej. Przygotowane przedstawienie odbyło się 26 maja 2010 roku.

 
W Puszczykowie i Rogalinie PDF Drukuj Email
Wpisa³: Admin   
20.12.2008.
Dnia 13 grudnia 2008 roku, w sobotę rano, my, uczestnicy warsztatów przyrodniczych wyjechaliśmy na wycieczkę do miejscowości Puszczykowo. Zwiedziliśmy tam Muzeum Wielkopolskiego Parku Narodowego.

WÅ‚aÅ›nie w tym muzeum obejrzeliÅ›my krótki film na temat unikatowej polodowcowej rze¼by, jaka zostaÅ‚a zachowana na tym terenie. ZajÄ™cia odbywaÅ‚y siÄ™ w kilku salach. Prowadzone w nich byÅ‚y warsztaty na temat ekspozycji, która mieÅ›ciÅ‚a siÄ™ w każdej z nich. Podsumowaniem warsztatów byÅ‚y ćwiczenia, które dano nam do wykonania. Obok muzeum znajdowaÅ‚a siÄ™ maÅ‚a stacja meteorologiczna, którÄ… także obejrzeliÅ›my. Szkoda tylko, że muzeum mieszczÄ…ce siÄ™ we wspaniaÅ‚ym  paÅ‚acu, caÅ‚y park i las otaczajÄ…cy to miejsce, oglÄ…daliÅ›my w grudniowej scenerii.

Zmieniony ( 20.12.2008. )
Czytaj ca³o¶æ…
 
Życie w kropli wody PDF Drukuj Email
Wpisa³: Admin   
20.12.2008.

W sobotę 6 grudnia klasy piąte spotkały się na warsztatach przyrodniczych, które prowadziła pani Ludwika Wita. Na początek każdy otrzymał mikroskop, przez który mógł zobaczyć różne organizmy i bakterie, które nie są widzialne gołym okiem. Były to np. noga muchy czy krew żaby.

MogliÅ›my również zrobić swoje preparaty – z pleÅ›ni, skórki od cebuli i glonów z akwarium.

Zmieniony ( 20.12.2008. )
Czytaj ca³o¶æ…
 
Wyjazd do Kluczewa PDF Drukuj Email
Wpisa³: Admin   
04.12.2008.
(Projekt "OtaczajÄ…ca nas przyroda to wielka przygoda")

Dnia 29 listopada 2008 r. uczniowie klasy Ia, Ib nauczania zintegrowanego wraz z wychowawcami wybrali siÄ™ na wycieczkÄ™ do gospodarstwa agroturystycznego Marii i Krzysztofa PieÅ›niakow „Stara Chata u Kowala” w Kluczewie.

Do gospodarstwa przyjechaliśmy kilka minut po 9. rano. Przywitał nas sam gospodarz. Opowiedział historię swojej rodziny. Mówił: Mój tato był Kowolem, mój dziadek był Kowolem i pradziadek był Kowolem. Dziadek miał 9 synów. Wszyscy potężni chłopy, jak na kowali przystało. Tylko jeden wujek Marian był chudzinka, cienki jak ten najmniejszy palec, więc został krawcem. Bo nie mógł biedak d¼wigać młota.
Zmieniony ( 04.01.2009. )
Czytaj ca³o¶æ…
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 6 - 10 z 31