Start arrow Programy edukacyjne
Programy edukacyjne
Projekty edukacyjne w naszej szkole PDF Drukuj Email
Wpisał: Admin   
06.06.2012.


Logo projektu "Na tropie mleka od siedleckiej krowy
"

Od początku marca nasza szkoła bierze udział w projekcie "eSzkoła - Moja Wielkopolska". Oprócz nas przystąpiło do niego ponad 100 szkół z Wielkopolski.

Każda z uczestniczących szkół musi w ciągu trzech lat zrealizować 9 projektów edukacyjnych. W bieżącym roku realizujemy 3 projekty:

  • „Od kamyka do grosika” – pod kierunkiem pani Magdaleny Sołtysiak
  • „Podróże bez wizy, paszportu i GPS-u” – pod kierunkiem pani Ludwiki Wity
  • „Na tropie mleka od siedleckiej krowy” – pod kierunkiem pana Zbigniewa Wąsika

Ten ostatni realizowany jest przez grupę uczniów z klasy Ib gimnazjum. W jego ramach między innymi została stworzona strona internetowa (jest ona ciągle rozwijana i uzupełniana) opisująca działania podejmowane w projekcie. Strona ta, podobnie jak strony tworzone przez inne grupy, bierze udział w głosowaniu na najlepszy projekt spośród wszystkich tegorocznych.

Aby projekt danej grupy uzyskał jak największą ilość głosów, wystarczy kliknąć w gwiazdki (lewa strona u dołu), wpisać kod z obrazka w pojawiającym się okienku i zatwierdzić. Im więcej kliknięć, tym większe szanse na dobre miejsce.

Dzięki udziałowi szkoły w tym przedsięwzięciu, otrzymaliśmy nowe laptopy, tablety i tablicę interaktywną. Docelowo w całym budynku będzie dostęp do bezprzewodowego internetu.

 

Strony projektów:

Zachęcamy do głosowania!Logo projektu "Podróże bez wizy, paszportu i gps-u

Zmieniony ( 04.07.2012. )
Czytaj całość…
 
O projekcie PDF Drukuj Email
Wpisał: Admin   
16.06.2010.

Projekt „Teatr doda nam skrzydeł”

 Pomysł  na utworzenie grupy teatralnej skupiającej młodzież w wieku szkolnym powstał już dość dawno. Udało się go zrealizować głównie ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Wsi Polskiej w ramach programu „Razem Możemy Więcej”. Wniosek został złożony przez Stowarzyszenie Kulturalno Edukacyjne Siedlec. Członkowie Stowarzyszenia, często jednocześnie nauczyciele Zespołu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Siedlcu zachęcili młodzież do stworzenia stałej grupy teatralnej. Stowarzyszenie chciało w ten sposób nawiązać do tradycji teatralnych wsi. W naszej miejscowości w czasie zaborów i w okresie międzywojennym istniały amatorskie zespoły teatralne. Sztuki były wystawiane m. in. przez Kółko Rolnicze, Straż Pożarną i Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Polskiej. Obecnie przy Gminnym Ośrodku Kultury działa grupa teatralna złożona ze starszej młodzieży prowadzona przez Grzegorza Śmiałka. Natomiast przy ZSPiG w Siedlcu istnieje od kilku lat kółko teatralne „Radość”. Należą do niego dzieci w wieku 7 – 10 lat. Brakowało więc propozycji dla dzieci starszych.

Jak ważną rolę może odegrać zabawa w teatr, nie trzeba chyba nikogo przekonywać. To nie tylko propozycja na zagospodarowanie wolnego czasu i krok ku wyrównywaniu szans dzieci wiejskich. „Doda skrzydeł” dzięki stworzeniu możliwości rozwijania zdolności aktorskich, plastycznych, czy literackich. Odgrywanie roli może pomóc dziecku nieśmiałemu i zakompleksionemu „otworzyć się”, ponieważ w masce, jaką jest rola, będzie bardziej skłonne do wyrażania uczuć i emocji. Zwiększy się też odporność na stres i wzrosną ambicje. Teatr będzie miejscem, gdzie można wyzbyć się kompleksów i ukształtować poczucie odpowiedzialności osobistej i grupowej.

Grupa teatralna powstała kilka miesięcy temu. Ciężko pracowała pod kierunkiem pani Hanny Broniszewskiej. Przygotowane przedstawienie odbyło się 26 maja 2010 roku.

 
W Puszczykowie i Rogalinie PDF Drukuj Email
Wpisał: Admin   
20.12.2008.
Dnia 13 grudnia 2008 roku, w sobotę rano, my, uczestnicy warsztatów przyrodniczych wyjechaliśmy na wycieczkę do miejscowości Puszczykowo. Zwiedziliśmy tam Muzeum Wielkopolskiego Parku Narodowego.

Właśnie w tym muzeum obejrzeliśmy krótki film na temat unikatowej polodowcowej rze?by, jaka została zachowana na tym terenie. Zajęcia odbywały się w kilku salach. Prowadzone w nich były warsztaty na temat ekspozycji, która mieściła się w każdej z nich. Podsumowaniem warsztatów były ćwiczenia, które dano nam do wykonania. Obok muzeum znajdowała się mała stacja meteorologiczna, którą także obejrzeliśmy. Szkoda tylko, że muzeum mieszczące się we wspaniałym  pałacu, cały park i las otaczający to miejsce, oglądaliśmy w grudniowej scenerii.

Zmieniony ( 20.12.2008. )
Czytaj całość…
 
Życie w kropli wody PDF Drukuj Email
Wpisał: Admin   
20.12.2008.

W sobotę 6 grudnia klasy piąte spotkały się na warsztatach przyrodniczych, które prowadziła pani Ludwika Wita. Na początek każdy otrzymał mikroskop, przez który mógł zobaczyć różne organizmy i bakterie, które nie są widzialne gołym okiem. Były to np. noga muchy czy krew żaby.

Mogliśmy również zrobić swoje preparaty – z pleśni, skórki od cebuli i glonów z akwarium.

Zmieniony ( 20.12.2008. )
Czytaj całość…
 
Wyjazd do Kluczewa PDF Drukuj Email
Wpisał: Admin   
04.12.2008.
(Projekt "Otaczająca nas przyroda to wielka przygoda")

Dnia 29 listopada 2008 r. uczniowie klasy Ia, Ib nauczania zintegrowanego wraz z wychowawcami wybrali się na wycieczkę do gospodarstwa agroturystycznego Marii i Krzysztofa Pieśniakow „Stara Chata u Kowala” w Kluczewie.

Do gospodarstwa przyjechaliśmy kilka minut po 9. rano. Przywitał nas sam gospodarz. Opowiedział historię swojej rodziny. Mówił: Mój tato był Kowolem, mój dziadek był Kowolem i pradziadek był Kowolem. Dziadek miał 9 synów. Wszyscy potężni chłopy, jak na kowali przystało. Tylko jeden wujek Marian był chudzinka, cienki jak ten najmniejszy palec, więc został krawcem. Bo nie mógł biedak d?wigać młota.
Zmieniony ( 04.01.2009. )
Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 6 - 10 z 31