Start arrow Programy edukacyjne
Programy edukacyjne
Sprawozdanie z realizacji programu PDF Drukuj Email
Wpisał: Admin   
30.06.2007.
Osoba odpowiedzialna za realizację projektu "Niemi świadkowie historii": Ludwika Wita

Celem projektu było wyzwolenie aktywności młodzieży, zaproponowanie jednej z możliwości spędzenia wolnego czasu, rozwijanie zainteresowań przyrodniczych i historycznych. Uświadomienie młodzieży, że także od niej zależy, czy na wsi będzie się działo coś ciekawego. Włączenie niepewnych i biernych, a poprzez wykonywanie odpowiedzialnych zadań, wzmocnienie ich poczucia własnej wartości. Pobudzenie lokalnego patriotyzmu i dumy z ciekawej przeszłości miejsc, w których mieszkają. Wspólne dzieło, jakim był przewodnik, może przyczynić się do tego, że miejsca w nim opisane zainteresują turystów.

Zmieniony ( 24.09.2007. )
Czytaj całość…
 
Zakończenie projektu "Niemi świadkowie historii" PDF Drukuj Email
Wpisał: Admin   
20.06.2007.

  „Niemi świadkowie historii” na finiszu. Zakończenie projektu „Niemi świadkowie historii”  

Zakończyliśmy pracę nad kolejnym projektem w naszym gimnazjum. To drugi już projekt, który realizowaliśmy dzięki dofinansowaniu z Polsko-Amerykańskiej Fundacji Dzieci i Młodzieży w ramach programu Równać Szanse 2006. Zadaniem naszym było dokonanie inwentaryzacji drzew pomnikowych rosnących w parkach podworskich dawnych posiadłości ziemiańskich na terenie gminy Siedlec.

Zmieniony ( 27.01.2008. )
Czytaj całość…
 
Wizyta w poznańskiej palmiarni PDF Drukuj Email
Wpisał: Admin   
10.02.2007.
W tegoroczne ferie zimowe odbyła się wycieczka do Palmiarni w Poznaniu. W wyje?dzie uczestniczyli uczniowie Gimnazjum w Siedlcu, którzy biorą udział w projekcie „Niemi Świadkowie Historii”. Zwiedzając ten ogromny obiekt, dowiedzieliśmy się wielu nowych informacji o egzotycznych roślinach i zwierzętach. Moją uwagę przykuły piękne kolorowe żaby, takie widziałam po raz pierwszy w życiu. Po przyje?dzie do domu nawet poprosiłam mamę o to, żeby sprawiła mi świetny prezent na urodzinki (wiadomo o jakiego zwierzaka mi chodziło). Niestety, mama kategorycznie odmówiła.
Czytaj całość…
 
Niemi świadkowie historii PDF Drukuj Email
Wpisał: Admin   
06.10.2006.

Wszystko zaczęło się od nauczycieli, którzy wysłali projekt pt. „Niemi Świadkowie Historii” na Ogólnopolski Konkurs Grantowy do fundacji „Równać Szanse”. W czerwcu dowiedzieliśmy się, że zostaliśmy laureatami i przyznano nam 17 tys. złotych na realizację tegoż projektu. Osobą odpowiedzialną za całość została p. Ludwika Wita - nauczycielka biologii w naszym Gimnazjum.

Na czym polega nasz projekt?

„Niemi świadkowie historii” to drzewa! W naszej gminie jest wiele pałaców lub ich pozostałości. To spuścizna po dawnych rodach zamieszkujących teren naszej gminy. W tamtych czasach przy pałacach tworzono parki przypałacowe. I to właśnie one są przedmiotem naszej pracy. Ile osób w naszej gminie wie, że w parku w Karnie mamy niesamowitą aleję platanową, w Wielkiej Wsi możemy zobaczyć tulipanowca, a w pobliżu Kopanicy rośnie przepiękny i rozłożysty dąb Jan? Chcemy uświadomić mieszkańcom, że mamy wokoło skarby przyrody, o których nie wie większość ludzi. Zadajemy sobie pytanie: „Co to drzewo widziało przez te swoje dwieście lat?” – stąd właśnie tytuł naszego projektu. Drzewa nie potrafią mówić, ale my staramy się je do tego „nakłonić”.

Zmieniony ( 27.01.2008. )
Czytaj całość…
 
Dzień bociana 2006 PDF Drukuj Email
Wpisał: Admin   
05.06.2006.

Dzień Bociana 2006

DZIE? BOCIANA 31 maja 2006 r. Obchodzimy pod hasłem:

"Bociek i krowa to para wystrzałowa."

Szkoła Podstawowa i Gimnazjum w Siedlcu już po raz czwarty obchodzić będzie „ Dzień Bociana’’. W tym roku wszystkim chętnym uczniom proponujemy wzięcie udziału w następujących konkursach i zadaniach.

 1. Konkurs na rymowankę „ Bociek i krowa to para wystrzałowa”
 2. Konkurs na wymyślenie dialogu pomiędzy mieszkańcami i bywalcami łąki pt. „ Co łąka słyszała ?”
 3. Rozprawka na temat „ W obronie żerowiska” – tylko dla gimnazjum

  Termin oddania prac – do 26 maja ( piątek). Prace mogą być napisane ręcznie (starannie) lub na komputerze.

  Najlepsze prace wyłoni komisja w składzie:

  • Bartyzel Marzena
  • Mikołajewicz Iwona
  • Śmiałek Wiesława
  • Broniszewska Hanna
  • Rapicka Urszula
 4. Konkurs na pracę plastyczną związaną z tematem łąk, krów i bocianów.

  Praca w formie: plakatu, komiksu, rysunku lub innej ciekawej formie. Technika dowolna. Wielkość prac A – 3 lub A – 4. Prace nie mogą być przestrzenne.

  Termin oddania prac – do 26 maja 2006 roku.

  Wszystkie prace zostaną umieszczone na wystawie na korytarzu szkolnym. Najlepsze prace zostaną wyłonione przez komisję w składzie:

  • Kamczycka Anna
  • Wita Ludwika
  • Rapicka Urszula

Zachęcamy wszystkich uczniów do wzięcia udziału w proponowanych konkursach. Wyłonienie najlepszych prac i ogłoszenie wyników nastąpi 31 maja w Dniu Bociana.

Zmieniony ( 23.05.2008. )
Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 21 - 25 z 31