Start arrow Programy edukacyjne
Programy edukacyjne
Wyprawa do lasu PDF Drukuj Email
Wpisał: Admin   
18.11.2008.
W ramach projektu "Otaczająca nas przyroda to wielka przygoda", dnia 12 listopada w środę uczniowie klas trzecich nauczania zintegrowanego wraz z wychowawcami wybrali się na wycieczkę ekologiczną szlakiem ścieżki przyrodniczo-leśnej położonej na terenie leśnictwa Nowe Tłoki.

Na miejscu powitał nas pan leśniczy Kulikowski, który podczas wędrówki zapoznał nas z wieloma gatunkami roślin zielnych, drzew i krzewów, a także licznymi przedstawicielami świata zwierzęcego bytującymi w środowisku leśnym.
W czasie spaceru zobaczyliśmy:
Zmieniony ( 27.11.2008. )
Czytaj całość…
 
W poszukiwaniu bocianów PDF Drukuj Email
Wpisał: Admin   
11.08.2008.
Dnia 24 lipca 2008 roku uczniowie Gimnazjum i Szkoły Podstawowej w Siedlcu,  razem z opiekunami, panią Ludwiką Witą i panem Zbigniewem Wąsikiem udali się na wycieczkę rowerową po naszej gminie w poszukiwaniu bocianów. Pierwszego dnia udaliśmy się w kierunku Tuchorzy.

W każdej miejscowości; którą odwiedziliśmy wypełnialiśmyy karty obserwacji bocianów. Przy każdym gnie?dzie trzeba było przeprowadzić wywiad z mieszkańcami.  Z Tuchorzy udaliśmy się do Borui, odwiedziliśmy Belęcin, Zakrzewo, Grójec Mały, Chobienice, Nieborzę, wreszcie wróciliśmy do domu. Trasa którą przejechaliśmy była długa i... dla nas dość długa i męcząca, ale daliśmy radę!


Zmieniony ( 11.08.2008. )
Czytaj całość…
 
Mój przyjaciel Archimedes PDF Drukuj Email
Wpisał: Admin   
19.10.2007.

Od września do grudnia 2007 w szkołach na terenie gminy Siedlec, powiat Wolsztyn realizowany jest projekt "Mój przyjaciel Archimedes". Pomysł zrodził się po analizach wyników egzaminów na zakończenie klasy szóstej oraz na zakończenie gimnazjum. Wyniki osiągane przez dzieci i młodzież wiejską w części matematyczno - przyrodniczej są gorsze niż wyniki tych egzaminów w miastach.

Zmieniony ( 19.10.2007. )
Czytaj całość…
 
Odważmy się być wolnymi PDF Drukuj Email
Wpisał: Admin   
16.10.2007.

Od marca do maja 2007 r. Gimnazjum w Siedlcu uczestniczyło w projekcie edukacyjnym Muzeum Historii Polski pt. „Odważmy się być wolnymi”. Autorzy zachęcili młodzież do poszukiwania osób, które działając w lokalnych społecznościach zasłużyły się w dziele odbudowy niepodległości Polski w latach 1914 – 1922.

Naszym bohaterem był pan Jan Ciesielski – powstaniec wielkopolski, uczestnik wojny polsko – bolszewickiej, jeniec sowiecki z 1939 r., żołnierz Armii Polskiej pod dowództwem gen. W. Andersa, uczestnik wielu bitew, m.in. pod Monte Cassino. Po powrocie do Polski mieszkał w Kiełpinach, gdzie był przez wiele lat sołtysem. W Izbie Pamięci w Szkole Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich znajduje się wiele pamiątek z nim związanych, m.in. mundur galowy powstańców wielkopolskich, odznaczenia i fotografie.

Projekt, pod kierunkiem nauczycielki historii Zofii Mąkosy, realizowały uczennice: Alicja Brudło, Anna Adamczak, Paulina Grześkowiak, Marlena Kubik, Justyna Przybyła.

Praca nad projektem polegała na odszukaniu rodziny pana J. Ciesielskiego, przeprowadzeniu z nią wywiadów, zgromadzeniu dokumentów i fotografii, itp. Efektem końcowym jest opracowanie pt. „Jan Ciesielski. Niezwykłe życie zwyczajnego człowieka”. Zostało ono przesłane do Muzeum Historii Polski w Warszawie, a także przekazane rodzinie bohatera.

Zmieniony ( 27.01.2008. )
 
Liczenie bocianów 2007 - podsumowanie akcji PDF Drukuj Email
Wpisał: Admin   
06.10.2007.

bociany

Jak co roku latem, młodzież z naszej szkoły wraz z opiekunami p. Magdaleną Krzemień i p. Ludwiką Witą, wybrała się na wycieczkę rowerową w poszukiwaniu bocianów. Jej celem było policzenie wszystkich młodych boćków na terenie gminy i przygotowanie sprawozdania z liczenia dla Polskiego Towarzystwa Przyjaciół Przyrody "Pro-Natura".

Pierwszego dnia, czyli 18 lipca wszyscy uśmiechnięci ze sprawnymi rowerami pojawili się na boisku szkolnym. Naszą wyprawę rozpoczęliśmy o godzinie 9. W czasie kilkugodzinnej wyprawy odwiedziliśmy Reklin, Tuchorzę, Starą Tuchorzę, Boruję, Belęcin, Kiełpiny i Karnę. Trasa była męcząca ale dla wszystkich wyprawa stanowiła świetną zabawę.

Kilka dni pó?niej znów spotkaliśmy się na boisku szkolnym, aby udać się na kolejną wyprawę. Tego dnia pogoda niestety już nie była tak wspaniała jak poprzednio. W drodze złapał na deszcz. Jednak nie zepsuł nam humorów. Objechaliśmy pozostałe wioski naszej gminy: Kiełkowo, Jażyniec, Jaromierz, Kopanica, Mała Wieś, Wielka Wieś, Żodyń.

Zmieniony ( 07.10.2007. )
Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 16 - 20 z 31