Start arrow Programy edukacyjne
Programy edukacyjne
Program MultiSport PDF Drukuj Email
Wpisał: Admin   
23.11.2014.

W roku szkolnym 2014/2015 uczniowie naszej szkoły biorą udział w programie aktywności sportowej „MultiSport” Głównymi celami programu są:

 • wspieranie rozwoju dzieci i młodzieży poprzez zwiększanie ich aktywności ruchowej prowadzącej do poprawy sprawności fizycznej, stanu zdrowia i związanej z nim jakości życia;
 • upowszechnianie sportu poprzez zwiększanie liczby dzieci uprawiających różne sporty w ramach pozalekcyjnych i pozaszkolnych zajęć
 • zapoznanie dzieci i młodzieży z różnymi sportami
 • stworzenie oraz poprawa warunków dostępu do zorganizowanej aktywności fizycznej
Zmieniony ( 23.11.2014. )
Czytaj całość…
 
Projekty edukacyjne w naszej szkole - rok trzeci PDF Drukuj Email
Wpisał: Admin   
26.04.2014.
W tym roku szkolnym nasza szkoła realizuje kolejne trzy projekty w ramach projektu E-szkoła Moja Wielkopolska.
Są to:

 • Co się dzieje gdy... - opiekun p. Hanna Broniszewska
 • Muzyczny labirnt - opiekun p. Magdalena Krzemień
 • Pstryk, pstryk, fotografia w myk - opiekun p. Dorota Kolesińska

Co dzieje się w ostatniej grupie zajmującej się fotografią, możecie przeczytać w relacji Wiktorii Czerniak:

Zmieniony ( 23.11.2014. )
Czytaj całość…
 
Projekty edukacyjne - rok drugi PDF Drukuj Email
Wpisał: Admin   
13.06.2013.

W mijającym roku szkolnym po raz drugi nasza szkoła uczestniczyła w projekcie edukacyjnym "eSzkoła - Moja Wielkopolska". Na temat projektu pisaliśmy więcej rok temu. W projekcie tym razem wzięły udział uczniowie klas pierwszych gimnazjum. Tak jak poprzednio powstały trzy grupy, które musiały wybrać temat swojego projektu:

Grupa, której opiekunem jest pani Dorota Brudło realizowała projekt "Tajemnice siedleckich lasów i jezior". Grupę tworzą uczniowie klasy Ia. Pani Dorota Dziubek jest opiekunem grupy uczniów z klasy Ib, która realizowała projekt pod nazwą "Co gdyby nie pszczoły". W trzecim projekcie "Poznań w naszych rękach" uczestniczyły uczennice i jeden uczeń z klasy Ia. Ich opiekunem jest pani Zofia Mąkosa.

Efektem pracy każdej z grup projektowych jest strona internetowa, która pokazuje co działo się w trakcie trwania projektu, oraz efekty ich pracy.

Ponownie można brać udział w głosowaniu na najlepszy projekt. Będzie to możliwe w dniach od 1 do 31 lipca 2013 r.

Strony projektów:

Wszystkie projekty z wielkopolskich szkół będzie można zobaczyć na stronie www.eszkola-wielkopolska.pl

Czytaj również: Projekty edukacyjne w naszej szkole

   
Zmieniony ( 13.06.2013. )
 
Projekty edukacyjne w naszej szkole PDF Drukuj Email
Wpisał: Admin   
06.06.2012.


Logo projektu "Na tropie mleka od siedleckiej krowy
"

Od początku marca nasza szkoła bierze udział w projekcie "eSzkoła - Moja Wielkopolska". Oprócz nas przystąpiło do niego ponad 100 szkół z Wielkopolski.

Każda z uczestniczących szkół musi w ciągu trzech lat zrealizować 9 projektów edukacyjnych. W bieżącym roku realizujemy 3 projekty:

 • „Od kamyka do grosika” – pod kierunkiem pani Magdaleny Sołtysiak
 • „Podróże bez wizy, paszportu i GPS-u” – pod kierunkiem pani Ludwiki Wity
 • „Na tropie mleka od siedleckiej krowy” – pod kierunkiem pana Zbigniewa Wąsika

Ten ostatni realizowany jest przez grupę uczniów z klasy Ib gimnazjum. W jego ramach między innymi została stworzona strona internetowa (jest ona ciągle rozwijana i uzupełniana) opisująca działania podejmowane w projekcie. Strona ta, podobnie jak strony tworzone przez inne grupy, bierze udział w głosowaniu na najlepszy projekt spośród wszystkich tegorocznych.

Aby projekt danej grupy uzyskał jak największą ilość głosów, wystarczy kliknąć w gwiazdki (lewa strona u dołu), wpisać kod z obrazka w pojawiającym się okienku i zatwierdzić. Im więcej kliknięć, tym większe szanse na dobre miejsce.

Dzięki udziałowi szkoły w tym przedsięwzięciu, otrzymaliśmy nowe laptopy, tablety i tablicę interaktywną. Docelowo w całym budynku będzie dostęp do bezprzewodowego internetu.

 

Strony projektów:

Zachęcamy do głosowania!Logo projektu "Podróże bez wizy, paszportu i gps-u

Zmieniony ( 04.07.2012. )
Czytaj całość…
 
O projekcie PDF Drukuj Email
Wpisał: Admin   
16.06.2010.

Projekt „Teatr doda nam skrzydeł”

 Pomysł  na utworzenie grupy teatralnej skupiającej młodzież w wieku szkolnym powstał już dość dawno. Udało się go zrealizować głównie ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Wsi Polskiej w ramach programu „Razem Możemy Więcej”. Wniosek został złożony przez Stowarzyszenie Kulturalno Edukacyjne Siedlec. Członkowie Stowarzyszenia, często jednocześnie nauczyciele Zespołu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Siedlcu zachęcili młodzież do stworzenia stałej grupy teatralnej. Stowarzyszenie chciało w ten sposób nawiązać do tradycji teatralnych wsi. W naszej miejscowości w czasie zaborów i w okresie międzywojennym istniały amatorskie zespoły teatralne. Sztuki były wystawiane m. in. przez Kółko Rolnicze, Straż Pożarną i Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Polskiej. Obecnie przy Gminnym Ośrodku Kultury działa grupa teatralna złożona ze starszej młodzieży prowadzona przez Grzegorza Śmiałka. Natomiast przy ZSPiG w Siedlcu istnieje od kilku lat kółko teatralne „Radość”. Należą do niego dzieci w wieku 7 – 10 lat. Brakowało więc propozycji dla dzieci starszych.

Jak ważną rolę może odegrać zabawa w teatr, nie trzeba chyba nikogo przekonywać. To nie tylko propozycja na zagospodarowanie wolnego czasu i krok ku wyrównywaniu szans dzieci wiejskich. „Doda skrzydeł” dzięki stworzeniu możliwości rozwijania zdolności aktorskich, plastycznych, czy literackich. Odgrywanie roli może pomóc dziecku nieśmiałemu i zakompleksionemu „otworzyć się”, ponieważ w masce, jaką jest rola, będzie bardziej skłonne do wyrażania uczuć i emocji. Zwiększy się też odporność na stres i wzrosną ambicje. Teatr będzie miejscem, gdzie można wyzbyć się kompleksów i ukształtować poczucie odpowiedzialności osobistej i grupowej.

Grupa teatralna powstała kilka miesięcy temu. Ciężko pracowała pod kierunkiem pani Hanny Broniszewskiej. Przygotowane przedstawienie odbyło się 26 maja 2010 roku.

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 5 z 29